“Bugün dışarı çıkmayın”

İstanbul Valiliği yoğun kar yağışının ardından vatandaşları uyardı: Mecbur kalmadıkça özel aracınızla trafiğe çıkmayın.

“Bugün dışarı çıkmayın”

Dünden beri İstanbul’da etkili olan kar yağışı sabah saatlerinden itibaren tüm kenti etkisi altına aldı. Alarm durumuna geçen İstanbul Valiliği kent genelinde okulları tatil ederken vatandaşları da uyardı.

Valilik'ten yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Meteoroloji yetkilerinden alınan bilgiye göre; ilimizde aralıklarla devam eden kar yağışının etkisini artırması ve don olayı beklenmektedir. Valiliğimizce öğrencilerimizin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 18 Şubat Çarşamba günü 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır.

Ayrıca, İstanbul ilinde mevcut kar yağışının olumsuz etkilerine karşı ilgili kurum ve kuruluşlar gerekli tedbirleri almaları konusunda Valiliğimizce uyarılmıştır.

İşte okulların tatil edildiği illerİşte okulların tatil edildiği iller

VATANDAŞLARA ‘HAYATİ’ UYARI!

Yağan kar yağışının genel hayatı olumsuz etkilemesi, ulaşım hizmetlerinde ve trafikte oluşturulacağı güçlükler göz önünde bulundurularak, vatandaşlarımızın;
-Zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları,
-Trafiğe çıkan araçların mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları,
-Kuraldışı ve trafik seyrini tehlikeye atıcı davranışlardan kaçınmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları,
-Görülebilecek don ve buzlanmaya karşı tedbirli olmaları ve resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri önem arz etmektedir.”

Deniz ulaşımına da kar engeliDeniz ulaşımına da kar engeli
THY seferleri iptal!THY seferleri iptal!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...