Reklamsız Sözcü

Çaldıran eksi 25`le dondu

Çaldıran eksi 25`le dondu

android-time 12:19
Çaldıran eksi 25`le dondu
Çaldıran eksi 25`le dondu

ÇALDIRAN(Van), (DHA) – VAN`ın Çaldıran İlçesi`nde etkili olan aşırı soğuklar nedeniyle her yer buz tuttu. Cadde ve sokaklardaki ağaçların buz tuttuğu ilçede kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 25 dereceye kadar düşmesi hayatı olumsuz yönde etkilerken, seyrine doyumsuz manzaraların da ortaya çıkmasına neden oldu. İlçedeki çatılar, sular ve hatta ağaçlar buz tuttu. Aşırı soğuk hava nedeniyle ilçe sakinleri gece- gündüz sobalarını yakmalarına rağmen yine de ısınamadıklarını belirtirken, tüm olumsuzluklara rağmen oluşan manzaranın kendilerine keyif verdiğini söyledi.

Bu arada, aşırı soğuklara rağmen ilçenin cadde ve sokaklaında işini yapmaya çalışanlara rastlamak da mümkün. Özel Sürücü Kursları direksiyon sınavları sabahın erken saatlerinden itibaren yapılırken, bu anları zevkli hale getirmeleri de dikkat çekiyor. Yol kenarına kurdukları sevmaverde sıcak çay ve simit ikramında bulunan görevliler, Türkiye`nin en soğuk bölgesinde yaşadıklarını ve kış aylarında ilçede oluşan bu manzaralara alışık olduklarını söyledi.

DHA-Genel – Türkiye-Van Çaldıran – VAN, (DHA)
2015-12-29 12:12:21

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more