Reklamsız Sözcü

Çalınan bilgisayarları getirene 2 bin lira ödül

Çalınan bilgisayarları getirene 2 bin lira ödül

android-time 13:15
Çalınan bilgisayarları getirene 2 bin lira ödül
Çalınan bilgisayarları getirene 2 bin lira ödül

Fatih KARAÇALIADANA, (DHA) – ADANA`da bilgisayar tamircisi, işyerinden çalınan 12 dizüstü bilgisayar, 3 tablet ile akıllı cep telefonlarını geri getirenlere 2 bin lira ödül verecek.

14 Aralık`ta Ruşan Sevinç`e ait bilgisayar teknik servisine gelen kimliği belirsiz 2 hırsız, müşterilerin tamir için bıraktığı 12 dizüstü bilgisayar, 3 tablet ile kol saati şeklindeki 3 akıllı telefon ve 8 cep telefonu çaldı. Güvenlik kamerasının hafıza kartını da alan hırsızlar, ellerini kollarını sallayarak işyerinden ayrıldı. Sabaha karşı sokaktan geçenlerin kepengin açık olmasından şüphelenip polise haber vermesi üzerine olay ortaya çıktı.

Çevreden yapılan araştırmada hırsızların bilgisayar, tablet ve telefonları doldurduğu çuvalı Baraj Caddesi`nden sürükleyerek götürdükleri güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

Güvenlik kamerası görüntülerine yansıyan 2 hırsızın halen yakalanamadığını belirten Ruşan Sevinç, bilgisayarlar için ödül vereceğini duyurdu. Çalınan bilgisayarların müşterilerine ait olduğunu kaydeden Sevinç, `Bu güne kadar polis her türlü çalışmayı yaptı. Ancak, hırsızların çaldığı malzemeler bulunamadı. Benim sabrım kalmadı, bu hırsızların çaldığı bilgisayarları getirene 2 bin TL ödül vereceğim` diye konuştu.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Adana – Fatih KARACALI
2015-12-30 13:08:23

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more