Sözcü Plus Giriş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı için CHP Grubunu ziyaret etti. Çalışma Bakanı, Meclis kapanmadan İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı'nın çıkması için muhalefetin kapısını çaldı. Çalışma Bakanı, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ü TBMM'deki makamında ziyaret etti.

Meclis'in gündeminde önemli bir yasa olduğuna işaret eden Çalışma Bakanı, “Hiç kavgayı gerektirmeyecek, tartışmayı gerektirmeyecek…Hakikaten alt komisyonda üç hafta bizzat benim de katıldığım çok ilaveler yaptığımız, belki de ilave yapılması gereken hususların olduğu önemli bir yasa var. Başkanları ziyaret ediyorum, aklın yolu bir, toplumun beklediği, çalışanların beklediği bu önemli düzenlemeleri bir uzlaşı içinde gerçekleştiririz temennisi ile hem görüşlerimi arz etmek hem de görüşlerini almak için geldim” dedi.

Meclis kapanmadan tasarının çıkıp çıkamayacağına ilişkin de Çalışma Bakanı, “Çıkmaması için bir neden yok. Önemli bir yasa ve burada tartışmayı gerektirecek bir konu görmüyorum” dedi.

ANKA

Yayınlanma Tarihi:17:01,