Çerezi bırakamıyorlar

Görev sürelerinin dolmasına sayılı günler kala eski bakanları makam aracı telaşı sardı.

Çerezi bırakamıyorlar

Kamil ELİBOL/ANKARA

AKP'de üçüncü dönem kuralına takılarak listeye giremeyen bazı bakanlar, makam aracı saltanatını devam ettirmek için harekete geçti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hakkındaki özel koruma kararını gerekçe göstererek, TBMM'den ve Başbakanlıktan iki araç talep etti. Meclis yönetimi Koruma Hizmetleri Yönetmeliği gereğince Bülent Arınç'a eski TBMM Başkanı olması nedeniyle çakar lambalı ve camları filmli Fluence marka araç tahsis etme kararı aldı. Arınç'a Başbakanlık'tan da bir araç daha verilecek. Bu araçlardan biri makam, diğeri koruma aracı olarak kullanılacak.

FARUK ÇELİK, MEHDİ EKER, ÖMER ÇELİK VE NURETTİN CANİKLİ

Seçim sonrası görevleri sona erecek bazı Bakanlar, haklarındaki koruma kararına dayanarak “Koruma aracı” adı altında kendilerine makam aracı tahsis ettiriyor. Arınç'tan sonra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kültür-Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'ye de aynı kapsamda koruma aracı tahsis edileceği bildirildi.

LİMİTSİZ YAKIT

İçişleri Bakanlığı, terör örgütlerinin hedefinde oldukları ve tehdit aldıkları gerekçesiyle Bakanlar hakkında özel koruma kararı veriyor. Bu kapsama alınan bakanlar görevinden ayrılsa bile korunmaya devam ediyor. Bakanların evinde de 24 saat polis nöbet tutuyor.

Koruma kararı verilen eski bakanların güvenliğini sağlayan polislere de en son görev yaptığı kurumdan koruma aracı tahsis ediliyor. Eski bakanlar bu koruma aracını ise makam otomobili olarak kullanıyor. Bu araçların limitsiz yakıtı, sigortası, tamir ve bakımları devletçe karşılanıyor.

Erdoğan'dan klozet davası

Erdoğan’dan klozet davası

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...