Sözcü Plus Giriş

CHP İstanbul Milletvekili, eski  müftü İhsan Özkes, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun ‘‘Biz eğer Sayın Baykal'ı desteklemiş olsaydık kamuoyunda şunlar yansıtılacaktı siz Baykal'ı seçtiniz, bir muhalif adı altında AKP'nin tabiriyle dinsiz bir partinin, inançsız bir partinin adamını seçtiniz diye bize yükleneceklerdi'' sözlerine sert tepki gösterdi.

Bahçeli'den

Bahçeli’den “Halaçoğlu” çıkışı!

CHP’den ve kamuoyundan Halaçoğlu’na tepki yağarken, CHP’nin eski müftü olan milletvekili Özkes de bir basın açıklaması yaparak “Sayın Halaçoğlu çok ciddi bir hata yapmıştır. Bu ayıbın hem dini, hem siyasi, hem de insani ve ahlaki mahzurları vardır. Mübarek Ramazan ayında böylesine bir çirkinlik hiç yakışmamıştır” dedi.

Özkes açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

HALAÇOĞLU’NUN KILIFI YIRTILMIŞTIR

Sayın Halaçoğlu bu açıklamasına ‘AKP'nin tabiriyle' diyerek bir kılıf da bulmuştur.
Ancak AKP'li Sayın Bülent Arınç ve Sayın Mahir Ünal'ın partilerine yapılan bu atfı şiddetle reddetmeleriyle, Sayın Halaçoğlu'nun kılıfı yırtılmıştır.

BÖYLE BİR ÇİRKİNLİK YAKIŞMADI

Sayın Halaçoğlu çok ciddi bir hata yapmıştır. Bu ayıbın hem dini, hem siyasi, hem de insani ve ahlaki mahzurları vardır. Mübarek Ramazan ayında böylesine bir çirkinlik hiç yakışmamıştır. Önemli bir partinin Grup Başkan Vekili Sayın Yusuf Halaçoğlu'nun kişiliğine de yakışmamıştır. Nitekim Partinin bir diğer grup başkanvekili Oktay Vural, “Yusuf Halaçoğlu’nun sözlerini tasvip etmiyoruz” demiştir.

VURAL, ARINÇ VE ÜNAL’A TEŞEKKÜR

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli “Kimin neye, nasıl inandığını tayin makamı kimseye düşmeyecektir” demiştir. Başta Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere Sayın Oktay Vural, Sayın Bülent Arınç ve Sayın Mahir Ünal'a yapıcı açıklamalarından dolayı teşekkür ederim.

Sayın Halaçoğlu'nun dil uzatmasıyla CHP'lilerin dinine imanına asla bir zarar gelmez. Ancak kalpte olan imanın varlığı ve yokluğu ile ilgili hüküm vermesi, ancak Sayın Halaçoğlu'nun kendi dinine ve imanına zarar verir. Yani Dimyat'a pirince giderken evdeki yarmadan bulgurdan olmuştur.

Ramazan ayında bir oruçlunun bırakınız başkasına sataşmasını, kendisine sataşan kimseye bile karşılık vermemesi yüce dinimizin emridir. Ayrıca gıybet, dedikodu ve insan onurunu incitmek gibi günahlar, orucun sevabını alıp götürdüğü ve oruçtan geriye sadece açlık ve susuzluğun kaldığı da dini bir gerçekliktir.

Sevgili Peygamberimizin ‘‘Bir kimse din kardeşine dinsiz derse bu söz, ikisinden birine (iddia edilene veya iddia sahibine) döner'' hadisi üzerinde Sayın Halaçoğlu biraz düşünmelidir.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Çatı'nın altında geçirdiğimiz sürecin birden unutulması, dün iyi iken bugün akıl almaz suçlamanın yapılması nasıl izah edilebilir?

Hatada ısrar etmek şeytan işidir. Bunu onur-gurur konusu yapmak ve geçiştirmeye çalışmak doğru değildir. Yapılacak iş çok basittir. Nasıl ki Sayın Halaçoğlu bir basın toplantısında bu talihsiz açıklamayı yaptıysa aynen öyle de yine bir basın toplantısıyla bu tatsızlığı gidermelidir.

CHP’LİLERDEN HELALLİK DİLESİN

İçinde bulunduğumuz dostluk ve kardeşlik ayı Ramazan'a yakışır bir olgunluk ve erdemlilikle Sayın Halaçoğlu'nu, işlediği bu günahtan dolayı Yüce Allaha tövbe etmeye ve Cenabı Allah'la aralarına girdiği için de CHP'lilerden helallik dilemeye davet ediyorum.

Yayınlanma Tarihi:11:52,