Reklamsız Sözcü

CHP’den ‘Recebistan’ tepkisi

Sağlar: "Cumhuriyet'i yıkıp, Recebistan ülkesini kurmak isteyenlere karşı savaşmalıyız"

android-time 13:16
CHP’den ‘Recebistan’ tepkisi
Sağlar: "Cumhuriyet'i yıkıp, Recebistan ülkesini kurmak isteyenlere karşı savaşmalıyız"

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Silifke İlçesi’nde yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi.

Partili Belediye Başkanı Mustafa Turgut ve ilçe teşkilatına teşekkür ziyaretinde bulunan Sağlar, CHP’de bir vizyon değişikliği ve aynı zamanda bir kadro değişikliğine gidilmesi gerektiği görüşünü tekrarladı ve CHP’nin sorumluluğu ve görevinin her geçen gün büyüdüğüne vurgu yaptı.

Sağlar, “Bu seçim partimizin artık genç ve dinamik bir yapıya ihtiyacı olduğunu gösteriyor. CHP Mersin genelindeki başarısını inşallah önümüzdeki seçimlerde hem yerelde iktidar, hem de genelde iktidar yaparak ispatlayacaktır. Mersin’deki başarı ve sevincimiz biraz buruk oldu. Türkiye geneline baktığımızda 7 Haziran’dan farklı bir konumda olmadığımızı gördük. Bu da bize bir ders verdi, bu dersi iyi görmeliyiz” dedi.

Seçimi iyi irdelemeleri gerektiğini kaydeden Sağlar daha sonra şunları söyledi:
“Biz Mersin’de siyaset yapma biçimini buna göre yön verdiğimiz için başarılı olduk. Türkiye genelinde anlaşılan o ki; ne yapılmak istendiğinin farkına varılamadığı için doğru bir politika uygulanamadı. Bizler maalesef ki halkımızı, Türk toplumunu bu dikta rejiminden koruyacak bir politika izleyemedik. ‘Sizlerin yanında biz varız, sizleri çatımız altında koruruz’ diyemedik. Kaldı ki yüzde 50 oy alan bir AK Parti’ye karşı yüzde 25’lik bir ana muhalefet partisi var. AK Parti’nin elinden tutan ve onların bazlamasına yağ süren diğer partilerin toplamı yüzde 25 bile etmiyor. Burada tek çare, tek çözüm CHP’nin birlik içinde, dirlik içinde var gücüyle kenetlenmesi ve Cumhuriyet’i yıkıp Recebistan ülkesini kurmak isteyenlere karşı savaşması gerekiyor. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden itibaren de Atatürk’e ve Atatürk’ün kurduğu CHP ile Cumhuriyet’e sonuna kadar sahip çıkmamız gerekiyor.” (DHA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more