CHP’den son dakika protestosu

Bakan Ayşenur İslam'ın konuşması sırasında bazı CHP'li milletvekilleri Genel Kurul'u terk etti.

CHP’den son dakika protestosu

Veli TOPRAK / ANKARA
Fotoğraflar: Zekeriya ALBAYRAK

TBMM'de Özgecan protestosu yaşandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam kürsüye çıkınca CHP‘liler salonu terk etti. AKP'li Ahmet Yeni'nin CHP'lilerin protestosuna tepki göstermesi gerilime neden oldu.

ÖZGECAN KÜRSÜDE

Meclis Genel Kurulu'nda gündem dışı konuşmalar Mersin'de öldürülen Özgecan Aslan için yapıldı. Tüm gruplar adına konuşmaların yanı sıra vekiller, oturdukları yerden söz alarak duygularını ifade ettiler. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, konuşma yapmadan önce kürsüye Özgecan'ın fotoğrafını astı.

BAKANA PROTESTO

Aile Bakanı İslam, konuşmasına “Allah'ın verdiği canı Allah'tan başka kimse alamaz inancıyla kendi nefislerini tanrılaştıran tüm katilleri buradan, bu kürsüden bir kez daha lanetliyorum” diyerek başladı. Bu sırada CHP'li milletvekilleri bakanı protesto ederek Genel Kurul'dan çıktılar.

HADSİZ, EDEPLİ OL

Bakan konuşmasını bitirdikten sonra AKP Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, söz almadan ayağa kalkarak “Kadını şiddeti konuşuyoruz, kadın bakan konuşurken salondan çıkıyorsunuz, kınıyorum” dedi. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Yeni'ye tepki göstererek “Haddini bil…Hadsiz, edepli ol. Sen kim oluyorsun da CHP Grubuna böyle bir ifadeyi kullanıyorsun” dedi. Gök ve Yeni arasındaki sözlü atışma devam edince oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, “Kendisine söz vermedim. Bu şekilde konuşarak bana şiddet uyguluyorsunuz, sözlü şiddet” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...