Reklamsız Sözcü

CHP`li Böke: Sur`daki çatışmalı sürecin aşılması gerekiyor

CHP`li Böke: Sur`daki çatışmalı sürecin aşılması gerekiyor

android-time 13:30
CHP`li Böke: Sur`daki çatışmalı sürecin aşılması gerekiyor
CHP`li Böke: Sur`daki çatışmalı sürecin aşılması gerekiyor

Mehmet TÜRK- Ahmet ÜN/DİYARBAKIR, (DHA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Sur İlçesi`nde çatışmalı sürecin aşılması gerektiğini belirterek, `Bu çatışma sürecinin vatandaşımız üzerinde yarattığı müthiş zorlukların ve baskıların acilen aşılması gerekiyor. Bunun aşılması için de bir 3`üncü yol var` dedi.

CHP`nin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Denizli Milletvekili Melike Basmacı, İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, İzmir Milletvekili Zeynep Altıok ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, bugün sokağa çıkma yasağı bulunan Sur İlçesi ile ilgili çalışmalarda bulunmak üzere Diyarbakır`a geldi. CHP`nin kadın milletvekilleri, önce parti binasında sokağa çıkma yasağı bulunan Sur`un muhtarları ile bir araya geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, muhtarlarla yapılacak toplantı öncesinde, çatışmalı sürecin aşılması gerektiğini, bunun için de 3`üncü bir yol olduğunu söyledi. Böke, şunları söyledi:

`Bölgede yaşanan çatışmalardan, en temel hak olan yaşam hakkını kaybetmiş olan vatandaşlarımızın, en temel ihtiyaçları olan gıdaya, eğitime, sağlığa erişimde yaşadıkları zorlukları bir büyük sesle Türkiye`ye haykırmak için burdayız. Biz bugün sizleri kalbimizle, kulağımızla, aklımızla dinlemek ve sizinle ortak bir ses vermek için burdayız. Bu çatışma sürecinin vatandaşımız üzerinde yarattığı müthiş zorlukların ve baskıların acilen aşılması gerekiyor. Bunun aşılması için te bir 3`üncü yol var. Biz bu yolu sizlerle konuşmak, tartışmak ama en önemlisi tekrar ediyorum gönülden sizi dinlemek ve sorunu bizzat yaşayanların sıkınıtlarını bilmek ve çözüm üretmek için, ortak aklı ortaya koymak için burdayız. Bugün burada biz kalabalık bir kadın ekibi olarak sizlerleyiz. Ama bu kalabalığın arkasında çok daha kalabalık Cumhuriyet Halk Partisi var, onu da bilmenizi isteriz.`

Sur İlçesi`ndeki yasaklı mahalle muhtarları ile CHP`li kadın milletvekilleri arasındaki toplantı, basına kapalı olarak devam etti. CHP heyeti toplantının ardından Sur`un sokağa çıkma yasağı bulunmayan bölgelerinde incelemelerde bulunacak.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Diyarbakır – Mehmet TÜRK-Ahmet ÜN/DİYARBAKIR, (DHA)-
2015-12-25 12:02:36

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more