Sözcü Plus Giriş

CHP’li vekil bu SMS’i Avcı’ya sordu!

CHP Milletvekili Mazlum Nurlu, Köprübaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kanmaz'ın cep telefonlarına gönderdiği SMS'i TBMM gündemine taşıdı.

Güncellenme: 20:43, 29/10/2015
CHP’li vekil bu SMS’i Avcı’ya sordu!

Foto: DHA

 

CHP’nin tekrar ikinci sıradan aday gösterdiği CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu,  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın cevaplaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde, Köprübaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kanmaz’ın öğretmen ve velilerin cep telefonlarına, ‘Allah’ın izniyle ülkemizin geleceği için 1 Kasım’da hep birlikte AK Parti ile yeniden tek başına iktidarı için oy verelim. Ayrıca çevremizi de uyaralım. Allah yar ve yardımcınız olsun’ yazılı SMS gönderdiğini belirtti. Bu konuda çok sayıda şikayet geldiğini belirten Nurlu, “Devlet terbiyesinden yoksun kalmış Köprübaşı İlçe Milli Eğitim Müdürünün Ak Parti’ye oy istemek için öğretmen ve velilere mesaj atarak baskı kurmaya çalışması kabul edilemez bir durumdur” dedi.

Mazlum Nurlu, önergesinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan şu sorulara yanıt istedi:

“Hükümetiniz tarafından vali, kaymakam ve daire yetkililerinden AKP’ye oy istemeleri yönünde bir talimat verilmiş midir? Milli Eğitim Müdürlerinden AKP’ye oy istemeleri için baskı yapılmasını istediniz mi? Bulunduğu makam ve görev gereği devlet terbiyesi almış olması gereken Köprübaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kanmaz’ın bir siyasi partiye oy istemesi sizce doğru mudur? Bulunduğu makamı siyesi çıkarları için kullanan bu kişiyi görevden alıp, hakkında soruşturma başlatacak mısınız?”
Bülent KAYAHAN/KÖPRÜBAŞI (Manisa), (DHA)

Yayınlanma Tarihi:20:38,