CHP’ye sanayici il başkanı

CHP Ankara İl Başkanlığı’na sanayici Adnan Keskin getirildi. Ankara Sanayi ve ticaret Odaları başkanları da ilk kez CHP’ye ziyarette bulundu.

CHP’ye sanayici il başkanı

Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, yönetim kurulu üyesi Tevfik Kızgınkaya ile birlikte SÖZCÜ Gazetesi’nin Ankara Bürosu’nu ziyaret etti. Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e seçimde izleyecekleri stratejileri anlattı.

SÖZCÜ/ ANKARA

İş adamları, CHP ile ilişki kurmaya çekinirken, Ankara İl Başkanlığı'na sanayici Adnan Keskin getirildi. OSTİM Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Anadolu Organize Sanayi Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde de bulunan 30 yıllık sanayici Keskin'i, parti il binasında Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdemir, Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci de ziyaret etti.

Ankara örgütünü genel merkeze hizmet eden bir yapıya kavuşturmayı hedeflediklerinibelirten İl Başkanı Adnan Keskin, SÖZCÜ'ye “CHP'nin iktidar olabilmesi için mevcut CHP'ye oy verenlerin dışında da oy alması gerekiyor. Buradan yola çıkarak yapıcı, üretici söylemlerle hem iş dünyasının emek hem de yönetsel kesimini CHP'ye oy vermeye davet edeceğiz” dedi.

Gençlik ve kadınlarla el ele

Ankara'nın yaşanabilir bir kent olması için plan ve projelerini seçim döneminde açıklayacaklarını, dünyadaki diğer Büyükşehirlerin aksine, Ankara'daki sosyal yaşamın AVM'lere sıkıştığını, gençlerin ülkenin sorunlarından uzaklaşmasına neden olduğunu kaydeden Adnan Keskin, hedeflerini şöyle açıkladı:

“Kısa dönem projelerimizin dışında asıl proje ve hedeflerimiz 2019 yılına göre yapılmaktadır. Hedefimiz Ankara'da birinci parti olmak. Uzlaşıcı, proje üreten bir yönetim olacağız. Bunu gençlik ve kadınlarla birlikte hayata geçireceğimizi düşünüyoruz. Bütün projeleri gençlik ve kadın üzerine kuracağız. Bu amaçla üniversite temsilcilerimizi, üniversite CHP gençlik gruplarını kurmaya çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde diri bir örgüt yapısıyla seçimlere hazırlanıyoruz. Sandıklarımız bu dönem daha güvenli olacak. Bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...