Sözcü Plus Giriş

Çocuklarını yangında kaybetti, sokaklarda yaşıyor

Mersin'de iki kızını çığlıklarını duya duya kaybeden 31 yaşındaki acılı kadın 5 aydır sokakta yaşıyor.

11:39 -
Çocuklarını yangında kaybetti, sokaklarda yaşıyor

Birlikte yaşadığı Atilla A. cezaevinde olduğu için ev kirasını ödeyemeyince kızları 5 yaşındaki Selvi ve 3 yaşındaki Fatma Nur'la birlikte sokağa atılan Yasemin Kahriman, Mersin Kadın Sığınma Evi'ne yerleştirildi.

Buradaki koşullara dayanamayan Kahriman, çocuklarını da alıp Adana'daki akrabasının evine misafir oldu.

PARKLARDA YAŞIYOR
9 Ocak'ta evde çıkan yangında Selvi ve Fatma Nur yanarak hayatını kaybederken, anne yaralı olarak kurtuldu. Yangınla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Yasemin Kahriman, akıl sağlığıyla ilgili ön rapor alınması için Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi.

Burada yapılan muayene ve tetkiklerin ardından ifadesini alınan Kahriman, Mersin'e döndü. O günden bu yana sahilde ve parklarda yaşamını sürdüren Yasemin Kahriman, kendine sahip çıkılmasını istedi.

‘ÇIĞLIKLARI KULAĞIMDA ÇINLIYOR’

Akdeniz İlçesi'nde bulunan Atatürk Parkı ve çevresinde kalan Kahriman, başından geçenleri şöyle anlattı:”Sığınma evinde saat 18.00'den sonra mutfak kapanıyordu. Acıkan çocuklarıma bir şey veremiyordum. Geceleri su içirerek uyutuyordum. Dayanamayıp çıkıp, Adana'daki halamın yanına sığındım ama orada da yangın çıktı. Çocuklarım, 'Anne yangın, kurtar bizi' diye çığlık atıyordu.

Son güncelleme: android-time 12:38 09.12.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more