“Kılıçdaroğlu da olsa…”

Davutoğlu "İster Kılıçdaroğlu ister başkası olsun, yasa çıktıktan sonra kim eline molotof alırsa, karşılığında gereken yapılır" dedi.

“Kılıçdaroğlu da olsa…”

AKP İstanbul 5. Olağan İl Kongresi Sinan Erdem Spor Salonunda gerçekleşti. Kongrede konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Ne gezi olaylarında çapulculara, ne 17-25 Aralık’ta paralel çeteye, ne de 6-7 Ekim’deki vandallara meydanı bırakmadık, bırakmayacağız.
Ülkemizin güvenliğini tehdit eden herkes karşısında özgürlüklerin de güvenliğin de teminatı olarak AK Parti kadrolarını bulacak.
Biz 6-7 Ekim olaylarından sonra Diyarbakır’ı Siirt’i Bitlis’i bir çok ilimizi bir vandalizme götürmek isteyen terör odaklarına karşı, o baskıdan sonra… Hemen çok yoğun bir çalışmayla bir iç güvenlik reform paketi hazırladık. Konuşa konuşa AB standartlarında iç güvenlik paketleri hazırladık.
Salı günkü grup konuşmalarında, artık ben onlara üçüzler diyorum. MHP, CHP, HDP hepsi birden buna karşı direnme çağrısında bulundu.

“KEMAL PABUCU YARIM ÇIK DIŞARIYA OYNAYALIM” SLOGANININ ARDINDAN…

Kemal Kılıçdaroğlu şimdi paralelle oynuyor sizinle oynamaya vakti yok. İstanbul sokaklarında değil Pensilvanya’da oynuyor.
Kılıçdaroğlu, ‘bu pakete direnin' diyor. Aynen İsmet İnönü’nün ‘şartlar oluştuğunda ihtilal haktır' demesi gibi. Kılıçdaroğlu bu konuşmayı yaparken NY Times’ta paralel çetenin başının makalesi yayınlanıyor

“BAŞÖRTÜSÜ TEFERRUATTIR DİYEN ZAT…”

Hani şu paralel çetenin başı 28 Şubat zulmü devam ederken onu eleştirmeyip devlete itaat edin başörtüsü teferruattır diyen zat, Mavi Marmara şehitleri olduğunda İsrail’den izin alınıp gidilseydi diyen zat, şimdi Türkiye cumhuriyeti hükümetini Washington’a Avrupa’ya dünyaya şikayet ediyor. Neden biliyor musunuz? İşaret fişeği veriyor. Seçim kampanyasını makaleyle başlatmış oluyor. Bu hükümetten kurtulmak isterseniz benimle işbirliği yapmıyor.
O bu çağrıyı yaparken. Kılıçdaroğlu da cevap veriyor. Seninle beraberiz diyor, kaos gerekirse kaos, kriz gerekirse kriz çıkarırız diyor. Elinde molotof olan varsa onların önüne geçeriz diyor. Kim yürümek isterse kanuni şartları yerine getirdikçe, kanunun belirlediği yerlerde özgürce yürüyüşü yapar.

“KILIÇDAROĞLU DA OLSA GEREĞİ YAPILIR”

Ama ister Kılıçdaroğlu ister başkası olsun, yasa çıktıktan sonra kim eline molotof alırsa, kim maske takarsa gereği yapılır.
Şundan emin olup evinizde huzur içinde uyuyun. Hiçbir şekilde bu ülkede kaos çıkarılmasına izin vermeyeceğiz. Kaos tacirlerine boyun eğmeyeceğiz.

“ŞİMDİ BİR DE PARALEL LOBİSİ ÇIKTI”

NY Times makalesinin ikinci mesajı nereye biliyor musunuz? Ermeni lobisi harekete geçti, Yahudi lobisi zaten her an hareket halinde, Rum lobisi hareket halinde. Şimdi bir de paralel lobisi çıktı. Biz ne Yahudi, ne Ermeni, ne Rum lobisine baş eğmedik. Paralel lobisine de sesleniyorum, nerede durursanız durun karşınızda olacağız.
Şimdi CHP’lilere sesleniyorum. Başınızı kaldırın ve sorun Kılıçdaroğlu’na, neden aynı gün aynı çağrıyı yapma zilletine düşüyorsun? Sen ana muhalefet mi ana paralel partisi misin?

“ADIN DEVLET AMA…”

MHP’ye gelince. MHP de 6-7 ekim olayları olduğunda döndü bize dedi ki, nerede devlet dedi. İşte biz de diyoruz devlet buradaydı, burada olacak. Ama şimdi biz soruyoruz. Devleti sormuyoruz, Bahçeli’ye diyoruz ki. Adın Devlet ama devlete sahip çıkan bu iç güvenlik yasasına neden karşı çıkıyorsun? Neden vandallarla beraber bunu tenkit ediyorsun.
HDP’ye gelince… 902lı yıllarda Jitem'den şikayet ediyordun. Şimdi TSK kendi görevini ifa ediyor. Peki buna niye karşı çıkıyorsun? Çünkü bunların meselesi millet değil, demokrasi değil. Biliyorlar ki sandıkla iş başına gelmeleri mümkün değil. Kaos çıkarmak istiyorlar. AK Parti iktidardayken AK Parti kadroları nöbetteyken bu memlekette kaos çıkarabilirler mi?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...