Sözcü Plus Giriş

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım’dan sonra bir seçim daha olup olmayacağı yönündeki soruya “Türkiye’nin üçüncü bir seçimi kaldırabileceğini inanmıyorum” yanıtını verdi.

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, NTV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan,  ‘1 Kasım’dan sonra bir seçim daha olur mu?’ sorusuna “Yok böyle bir gündemimiz yok. Sayın Şahin'le de açıklamasından sonra konuştum böyle bir şey yok gündemimizde. Türkiye’nin de bunu kaldıracağınız düşünmüyorum. Şu anda ben yönetiyorum bu ülkeyi neler çektiğimizi biz biliyoruz.” cevabını verdi.
Başbakan, 7 Haziran sonrası koalisyon görüşmelerini de değerlendirirken “CHP ile görüştük ve anlaşamadık. Ama Kılıçdaroğlu’nun ‘Davutoğlu’nun söylediklerini anlatırsam olay olur’ sözleri şüphe oluşturdu. Terörle mücadelede çeşitli konular söyledim, eğer bunu kastediyorsa, bu söylenebilir mi? Devlet, ketumiyettir. Ana muhalefetle güven olmuyorsa nasıl koalisyon olacak? Ben Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yle oturduğumda nasıl güveneceğim. Bu yüzden halka dönüp beni bunlara muhtaç etmeyin diyorum.” diye konuştu.
‘Üçlü koalisyon bile düşündüm’
Başbakan, “Sayın Bahçeli, kendi tabanından bile tepki alıyor. Bu yüzden ne yapacağını şaşırdı. Bahçeli ile görüştüğümde ilk anda koalisyona karşı olduğunu söyledi. Üçlü koalisyon dahi düşünüyordum. Bahçeli’nin ‘hayır’larında iyi niyet yoktu.” dedi.
Yayınlanma Tarihi:01:19,