Davutoğlu’ndan operasyon yorumu

Başbakan Davutoğlu Ankara'da AKP İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanları Eğitim Toplantısı'nda konuştu. Davutoğlu'nun gündeminde Şah Fırat operasyonu vardı

Davutoğlu’ndan operasyon yorumu

Başbakan Ahmet Davutoğlu Şah Fırat operasyonunu değerlendirdi. Ankara’da konuşan Davutoğlu operasyonun gayet başarılı gerçekleştiğini belirterek “Suriye içinde toprak sahibi olma hakkımız baki kalmıştır” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları…

Şah Fırat operasyonunu yapanları alınlarından öpüyorum. Pazar günü muhalefetin yaptığı yorumlar tarihe kara leke olarak geçecektir.

Muhalefet Türkiye’nin yükselişinden rahatsız olanlarla yanı safta. Musul’da aylar sonra müthiş bir operasyon yaparak vatandaşlarımızı kurtardık. Libya’dan 25 bin kişiyi 10 günde tahliye ettik. Vatandaşlarımıza sahip çıkmak en ulvi görevimizdir.

Süleyman Şah Saygı Karakolu’nda 6 aydır müthiş bir dirençle orayı savunan askerlerimizi emniyet içinde ülkemize getirdik. Şehidimize Allah’tan yeniden rahmet diliyorum.

Süleyman Şah bizim ecdadımızdır. Süleyman Şah’ın mirasına sahip çıkmak onurumuza, kilmiğimize sahip çıkmak demektir.
Süleyman Şah defnedildikten sonra 2. Abdülhamid’in yaptırdığı sembolik bir mekandır.

Ülkemizin sınırları 1921’de yeniden çizildiğinde oradaki topraklar bize ait olduğu tescil edilmiştir.

İki kez yer değiştirilmiş. Ama toprağımız hep kalmıştır. Cumartesi iki ayaklı bir operasyon yaptık. Mehmetçik Mürşitpınar’dan yürürken, diğer kısım Eşme’ye girdi.

İki ayaklı operasyonda iki ayrı bayrak Suriye’de dalgalanmıştır. 11’den sabaha kadar Genelkurmay’da operasyonu kuvvet komutanlarıyla bizzat yönettik ve karargahlarımızla temas halinde olduk.

Orhun Yazıtları’ndan Süleyman Şah’a kadar mirasımızı koruduk. Orhun anıtları biz geldiğimizde metruk bir haldeydi. Biz onardık. Türkiye’nin kudretinden kimse şüphe etmesin.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...