Reklamsız Sözcü

Davutoğlu’nun çarşı ziyaretinde ortalık karıştı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Gaziantep gezisinde Bakırcılar Çarşısı ziyareti sırasında gerginlik yaşandı.

android-time 15:29
Davutoğlu’nun çarşı ziyaretinde ortalık karıştı
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Gaziantep gezisinde Bakırcılar Çarşısı ziyareti sırasında gerginlik yaşandı.

Davutoğlu’nun esnaf ziyareti yapacağı Bakırcılar çarşısında, MHP’li adayların ve partililerin de seçim çalışması yapıyor olması alanı karıştırdı. MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, “AKP’lilerin kendilerine saldırıda bulunduğunu ve emniyet güçlerinin de buna engel olmadıklarını” söyledi.

 

Foto: CİHAN

 

MHP’LİLERİ ALANDAN ÇIKARMAYA ÇALIŞTILAR

Davutoğlu’nun Bakırcılar Çarşısı esnafını ziyaret ettiği esnada MHP’li adayların da seçim çalışması için alanda bulunması gerginliğe sebep oldu. İddialara göre, MHP’liler alandan çıkarılmaya çalışıldı ve AKP’liler ile aralarında sözlü tartışma yaşandı. Olayın ardından MHP’liler güvenlik güçleri tarafından Bakırcılar Çarşısı’ndan uzaklaştırıldı.

Olayın yaşandığı esnada alanda olan MHP Gaziantep milletvekili adayı Menderes Şahin, “AKP’nin yöneticileri bizim oraya gelişimizi çekemediler. Çalışma yaparken bizi çıkartmak istediler. Bazı arkadaşlarımızı tartaklamışlar. Güvenlik görevlisi arkadaşlar da onların baskısı altında zor durumda kaldı. Sonra biz olayı yatıştırdık, ilerledik” dedi.

“BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ”

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan da kendilerinin esnaf ziyaretini 3 gün önceden planladıklarını ifade ederek, “Başbakan geliyor diye arkadaşlarımızı alandan çıkartmak istediler. Böyle bir şey olamaz. Burası bizim memleketimiz. Daha önce planladığımız şekilde demokratik kültürle bizim esnaf ziyaretimize devam etmemiz gerekiyordu. Gerek emniyet güçleri gerekse Başbakan’ın yanındaki AKP yetkilileri arkadaşlarımıza sözlü ve fiili saldırıda bulundular. Biz bu memleketin sahibiyiz. Onlara rağmen esnaf ziyaretimize devam ediyoruz. Bizim özgürce, bağımsız bir şekilde propaganda yapmamıza ne AKP’nin trollerinin gücü yetebilir ne de AKP zihniyetinin gücü yetebilir. MHP, 1 Kasım’da iktidara gelecek ve ülke huzur bulacak. Huzursuzluğun kaynağı AKP ve Davutoğlu’nun ta kendisidir” ifadelerini kullandı.

CİHAN

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:2922.10.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more