DBP ilçe başkanı tutuklandı

Yol kontrolü yapan polislerin şüphe üzerine bir araçta yaptıkları kimlik kontrolunde araçta bulunan DBP Bulanık İlçe Başkanı Devrim Filiz gözaltına alındı.

DBP ilçe başkanı tutuklandı

Bitlis'te yol kontrolü yapan polislerin şüphe üzerine bir araçta yaptıkları kimlik kontrolunde PKK’ya götürülmek üzere 2’si 18, 1’i ise 18 yaşından küçük 3 kişi, araçta bulunan DBP Bulanık İlçe Başkanı Devrim Filiz ve yanında bulunan bir örgüt üyesi ile birlikte toplam 5 kişi gözaltına alındı. Çocuklar ailelerine teslim edilirken, İlçe Başkanı Devrim Filiz ve R.A. ile H.T., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kimlik kontrolu sırasında yakalananlarla ilgili Bitlis Valiliği açıklamada bulundu. Açıklamada, Muş'tan Bitlis’e gitmekte olan 49 AD 2078 plakalı araç, Bitlis’in Güroymak İlçesi girişinde durdurularak kimlik kontrolu yapıldı. Kimlik kontrolü sırasında 2'si 18 yaşında, 1’i ise 18 yaşından küçük 3 öğrencinin Muş’tan alınarak terör örgütünün kırsal alanına götürülmek istendiği belirlendi. Bunun üzerine araçta bulunan DBP Bulanık İlçe Başkanı Devrim Filiz ile örgüt üyesi olduğu belirtilen R.A. gözaltına alındı. Çocukların alınan ifadelerinde ise bu kişilerden şikâyetçi oldukları belirtildi.

Devrim Filiz ve R.A.’nın ifadeleri doğrultusunda Bulanık İlçesinde de H.T. adlı bir kişinin gözaltına alındığı belirtildi. 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, olayla ilgili 1 kişi hakkında ise yakalama kararı alındığı açıklandı. Çocukların ise ailelerine teslim edildikleri belirtildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...