Sözcü Plus Giriş

Selahattin Demirtaş, partisinin MYK’sı öncesi basına bir açıklama yaptı. Demirtaş, ‘barış sadece bir adım ötemizde duruyor” dedi. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın açıklamaları şöyle;

Geçici hükümet ülkeyi felakete götürüyor. AKP tek başına iktidarı kaybedince büyük bir panik ile yeniden tek başına iktidar olmanın peşine düştü. Tabii ki erken seçim bir seçenek. Ölümüne yol açtığınız her insan bizim insanımızdır. Biz tüm ölenlere sahip çıkacağız. Kimse HDP’ye saldırarak temize çıkamaz. Şunu iyi bilsinler bizim kaybedecek saraylarımız kırmızı plakalarımız, çalıp çırptığımız milyarlarca dolarımız yok. Üryan geldik yine üryan gideriz. Asıl siz kendinizi düşünün asıl siz ne olacaksınız. Zannediyor musunuz ki tabutların üzerine örttüğünüz o bayrak sizin günahlarınızı da örtecek. Türkiye rahat olsun HDP var. Kendilerini vatanın sahibi bizi de vatan haini gibi göstermeye çalışanlar bu ülkeye yaptıkları haksızlıklara baksınlar.

Kendilerini Türkiye’nin sahibi bizi de vatan haini gösterenler çıkıp bu ülkeyi getirdikleri yere baksınlar. Biz bütün demokrasi güçleri ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Tüm yaşanan gelişmeler içinde bizi en çok üzen şey ölümlerdir.

Bahçeli’nin çağrısına yönelik soru üzerine Demirtaş, “bu faşizan politikaya balıklama atlıyorlar. Asıl kendi kirli geçmişlerine, tarihlerine baksınlar. Ortada suçlanacak bir politika varsa Türkiye’yi bataklığa sürükleyen politikaların sahipleri sorgulanmalı” dedi.

Dolmabahçe Mutabakatı ile Davutoğlu’nun açıklama yapmasını bekliyoruz.

Barış sadece bir adım ötemizde duruyordu. Bu kadar şaşalarla sınır ötesi operasyonların tamamı hükümetin kendini kurtarma planıdır.

Yayınlanma Tarihi:10:00,