Deniz Baykal Egemen Bağış ile mi buluştu?

Erdoğan ile yaptığı görüşme büyük yankı uyandıran Deniz Baykal'ın seçimlerden hemen önce Egemen Bağış ile İtalya'da görüştüğü iddia edildi.

Deniz Baykal Egemen Bağış ile mi buluştu?

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, uzun süre sonra siyasetin merkez gündemi haline geldi. Baykal-Erdoğan görüşmesine ilişkin birçok açıklama yapılırken Sol gazetesi de Baykal’ın ilginç bir görüşme yaptığını iddia etti.

17 Aralık yolsuzluk operasyonun simge isimlerinden olan ve Erdoğan’ın danışmanlığını yaptığı belirtilen Egemen Bağış’ın 5 Haziran’da Deniz Baykal ile İtalya’da buluştuğu ve samimi bir görüşme gerçekleştiği öğrenildi.

Görüşme Roma’da Piazza del Popolo daki Bar Rosati’de gerçekleşti. Seçimden hemen önce yapılan bu görüşmeden günler sonra bu kez Baykal ile Erdoğan arasında yapılan görüşme soru işaretlerine neden oldu.

Baykal ile Egemen Bağış daha önce Doğu Perinçek’in AİHM’deki davasını izlemiş Deniz Baykal, Egemen Bağış ile yan yana otururken çekilen fotoğrafa ilişkin gelen eleştirilere “AİHM’nin protokolüne göre duruşma salonunda oturduk. Orada ‘İsteyen istediği yerde oturur’ diye bir şey yok. Ben oturdum arkasından o geldi oturdu” yanıtı vermişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...