Sözcü Plus Giriş

Develi’deki saldırgan tanıdık çıktı!

Develi Restaurant'daki oyun odasında meydana gelen saldırının ardından şirket avukatları konuyla ilgili "Saldırgan yakalandığında çok şaşıracaksınız” dedi.

Güncellenme: 11:40, 22/10/2015
Develi’deki saldırgan tanıdık çıktı!

Geçtiğimiz cumartesi akşamı Ataşehir’deki Develi Kebap’ta meydana gelen dehşet verici olayda restorana giren bir saldırgan, çocuklar için ayrılan oyun odasına girerek, elindeki ‘kimyasal maddeyi’ çocukların üzerine dökmüştü. Saldırıda Avukat I.G.’nin 3.5 yaşındaki oğlu ve 2 çocuk daha yaralandı. Develi restoranın avukatı Zekeriya Güngör konuyla ilgili , saldırganın kimliğinin tespit edildiğini ancak henüz yakalanamadığını ifaderek “Yakalandığında çok şaşıracaksızı” dedi.

“ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ”

Hürriyet’in haberine göre; Zekeriya Güngör, meslektaşı Başar Gündüz'le birlikte yaptığı açıklamada saldırganın kimliğinin tespit edildiğini söyledi. Zekeriya Güngör açıklamasında şöyle dedi:  “Saldırgan kişi tespit edildi. Ancak hâlâ yakalanmadı. Bu işin takipçisiyiz ve şikâyetçiyiz. Bizim güvenlik zafiyetimiz yok. Kameralarımızın çalışmadığını söyleyemeyiz.” Avukat Başar Gündüz de “Aile zaten saldırıyla ilgili bazı şeyleri bildiğinden dolayı, sosyal medyadaki iddialara önem vermemektedir. Saldırgan kişinin kimliği tespit edildi ve öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız. Somut delillerle kişi tespit edildi” dedi. Öte yandan olayı soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri, saldırganın kimliğinin belirlendiği bilgisini doğrulamadı.

ÇOCUĞUN GÖZLERİ TEHLİKEDE

VÜCUDUNA asit gelen 3.5 yaşındaki çocuğun tedavisi devam ediyor. Çocuğun iki gözünü de kaybetme riski olduğunu belirten hastane yetkilileri  “Asit nedeniyle iki gözde ve yüzünde yanıklar var. En ciddi yanıklar göz kısmında. Bir ameliyat oldu. Daha sonra kök hücre tedavisi düşünülecek” dedi.

Yayınlanma Tarihi:11:38,