Sözcü Plus Giriş

‘Devlet gücüyle savaşıyoruz’

Erkan Haberal, 7 Haziran’da yapılacak seçim öncesi AKP’nin “panik” içinde olduğunu belirtti

Güncellenme: 13:42, 14/05/2015
‘Devlet gücüyle savaşıyoruz’

Kamil ELİBOL/ANKARA

MHP Ankara 1. bölge milletvekili adayı Erkan Haberal, 7 Haziran'da yapılacak seçim öncesi AKP'nin “panik” içinde olduğunu belirterek, “CHP yalpalıyor, HDP kavga arıyor. Üç partinin hedefinde de MHP var” dedi.

MHP eski milletvekili Deniz Bölükbaşı ile birlikte SÖZCÜ'yü ziyaret eden Erkan Haberal, partisinin Ankara ve İç Anadolu'da oy patlaması yapacağını söyledi. HDP ile sık sık karşı karşıya geldiklerini kaydeden Haberal şöyle dedi:

“Mağdur rolü oynamak için bize karşı sürekli saldırı halindeler. CHP seçmeninde de bize karşı ciddi bir teveccüh var. Parti yönetimi önlem olarak, ‘MHP-AKP ile koalisyon yapacak' argümanını kullanıyor. Aynısını AKP'de yapıyor. Sincan'da bize karşı müthiş bir ilgi var. Oradaki seçmen üzerinde de bizim CHP ile koalisyon yapacağımız yönünde algı operasyonu yürütüyorlar”

SEÇMEN AKP'YE TEPKİLİ

Ankara'nın birçok ilçesinde AKP'ya karşı tepkilerin arttığını savunan Haberal, “Manzara çok iyi. Vatandaşlar ‘daha önce AKP'ye oy verdim' diye karşımıza çıkıyor. Sonrasında ise ‘ellerim kırılsaydı da keşke oy vermeseydim, bir daha oy vermem' diyor. AKP'nin ampulü sönüyor. Seçim beyannamesinde de elle tutulur bir vaat yok. Hatta Başbakan bizim yenilenen ticari araçlardan ÖTV ve KDV'yi kaldıracağımıza ilişkin vaadimizi de çaldı”

MELİH BİZİ ENGELLİYOR

Haberal, Ankara’da MHP'nin seçim afişleri ve pankartlarının Büyükşehir Belediyesi'nin marifetiyle ve polis nezaretinde kaldırıldığını öne sürdü. Ellerinde kayıt olduğunu savunan Haberal ”Bizim afişlerin yerine AKP'ninkiler asılıyor. Geçen akşam Hoşdere'de 50 zabıta ile 6 polis ekibi bizim seçim afişlerini kaldırmaya geldi. Polis de zabıtanın yanında bekliyor. Ankara'nın hiçbir yerinde MHP pankartları yok, AKP'ninkiler var. Devlet gücüyle savaşıyoruz”