Sözcü Plus Giriş

 ANKARA – SÖZCÜ

Sözen, ‘'Seçimler silahların gölgesinde, halkın özgür iradesine ipotek konularak gerçekleştirildi. Dilek Öcalan'ın Meclis'te girmesi, yakında Abdullah Öcalan'a da siyaset yolunu açılmasıyla ilgili bir adım olacak'' dedi.

HDP'nin tüm Kürt halkının temsilcisi olmadığını söyleyen Sözen, 7 Haziran seçimleri için ‘'Çok demokratik oldu'' algısı yaratıldığını ancak Güneydoğu'd seçimlerin ‘'Seçimlerin gölgesinde'' geçtiğini savundu ve ‘' Bundan dolayı, HDP, kendisine bütün Kürt halkının temsilcisi olarak vazife çıkarmamalı'' dedi.

“APO DA GELİR'”

Sözen 7 Haziran seçimleriyle oluşan parlamentonun çok renkli bir Meclis olduğunu de belirterek ‘'Ancakneden bir şehit yakınımız, bir gazimiz ya da bir köy korucumuz orada yok.?'' dedi.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan'ın Meclis'te olmasından rahatsızlık duyduklarını da söyleyen Sözen ‘' Bu durumu, ileriki safhalarda Abdullah Öcalan'a da siyaset yolunu açmayla ilgili bir adım olarak görüyoruz'' dedi. PKK'nın 13-14 yaşındaki korucu çocuklarını kaçırdığını da vurguladı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more