Reklamsız Sözcü

Din Görevlileri Birliği Başkanı Savaç, `İnananlar kazanacak, kardeşlik kazanacak`

Din Görevlileri Birliği Başkanı Savaç, `İnananlar kazanacak, kardeşlik kazanacak`

android-time 17:25
Din Görevlileri Birliği Başkanı Savaç, `İnananlar kazanacak, kardeşlik kazanacak`
Din Görevlileri Birliği Başkanı Savaç, `İnananlar kazanacak, kardeşlik kazanacak`

Aziz ÖNALBİNGÖL,(DHA) – BİNGÖL Din Görevlileri Birliği Başkanı Rauf Savaç bölgede meydana gelen terör olaylarıyla ilgili olarak, `Biz hep birlikte büyük ve parlak bir geleceği doğru ilerleyeceğiz. İnananlar kazanacak, kardeşlik kazanacak` dedi.

Bingöl Din Görevlileri Birliği ve İHH Bingöl şubesi üyeleri, Dörtyol saat kulesi önünde basın açıklaması yaptı. Ortak açıklamayı okuyan Din Görevlileri Birliği Başkanı Rauf Savaç, terörün, dili, dini, rengi, ırkı ve hiç bir mazereti olamayacağını, terörün, söyleyecek sözü olmayanların başvurduğu bir metod olduğunu ifade ederek, `Son zamanlarda daha da şiddetlenen tüm bu saldırıların hedefi ülkemizdir, 80 milyonun bu topraklardaki kardeşliğidir. Bölgemizdeki huzur ve istikrar ortamına, kardeşliğimize, dini değerlerimize, mabetlerimize yönelik saldırılarını arttıran, camileri yakıp yıkan, eğitim yuvalarını ateşe veren ve çocuklarımızı siper olarak kullanan, bununla da yetinmeyerek kendilerinden olmayanlara hayat hakkı tanımayan, yaşlı genç, kadın çocuk demeden saldıran, yaralayan zihniyetin bu barbarca tutumu karşısında sivil toplum kuruluşları olarak sesimizi yükseltmek için burada bulunuyoruz` dedi. Birlik Başkanı Savaç, saldırıların İslam`a yönelik de olduğunu vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

İSLAM VİCDANI BÖYLE SALDIRIYI KABUL ETMEZ

`Son dönemde İslam`ın sembollerine, 13 asırdır ezan sesinin dinmediği mabetlerine, İslam`ın en büyük eğitim yuvalarından olan medreselere yönelik saldırıları açıkça göstermektedir ki, taşeron örgüt yüce dinimizi ve kutsal kitabımız olan Kur`an-ı Kerim`i doğrudan hedef almakta ve inancımıza olan düşmanlığını kusmaktadır. Sahabeler şehri Diyarbakır`da, Kurşunlu Camisi`ne yapılan saldırı, İslam`ın en büyük sembollerinden olan bu yapıların mahremiyetine karşı yapılmış bir saldırıdır ve İslam vicdanı böyle bir saldırıyı asla kabul etmez. Biz de kararlılıkla bir kez daha haykırıyoruz. Bu şuursuz saldırıların ulaşacağı bir sonuç yoktur. Halkımızın can güvenliğini sağlamak, elbette ki devletin ve onun güvenlik güçlerinin temel görevidir. Bize düşen ise terör olayları karşısında sesimizi yükseltmek ve teröre prim vermeyeceğimizi, kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını haykırmaktır. Biz de sivil toplum kuruluşları olarak kutsal mekanlarımızı, mabet ve mescitlerimizi yakanları, kendilerine karargah eyleyenleri, sivil alanları çatışma alanlarına çevirenleri şiddetle kınıyoruz. Savaşlarda bile kutsal ve tarihi mekanların dokunulmazlığı, korunması esastır. Ancak bölgede yaratılan çatışma ve şiddet ortamı hiçbir ahlak ve kural tanımamaktadır. Biz hep birlikte büyük ve parlak bir geleceği doğru ilerleyeceğiz. İnananlar kazanacak, kardeşlik kazanacak.`

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Bingöl – Aziz ÖNAL
2015-12-25 17:16:22

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more