Reklamsız Sözcü

Diyarbakır`da bugün kepenkler açılmadı

Diyarbakır`da bugün kepenkler açılmadı

android-time 11:44
Diyarbakır`da bugün kepenkler açılmadı
Diyarbakır`da bugün kepenkler açılmadı

Ahmet ÜN- Ergün YILMAZDİYARBAKIR, (DHA) – DİYARBAKIR`ın merkez Sur İlçesi başta olmak üzere bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerleşim merkezlerinde operasyonlar sürürken, Diyarbakır kent merkezinde belediye ve şehiriçi minibüslerin sürücüleri seferlere çıkmadı, esnaf kepenk açmadı.

Diyarbakır`ın merkez Sur İlçesi`nde PKK`lı grupların oluşturduğu barikatların kaldırılması, kazdıkları hendeklerin kapatılması ve örgüt üyelerinin etkisiz hale getirilmesi için 2 Aralık günü alınan, 11 Aralık`ta 17 saat ara verildikten sonra tekrar ilan edilen sokağa çıkma yasağı 28`inci gününe girdi. Kentte bugün sokağa çıkma yasağını protesto etmek için yürüyüş yapılma kararı alırken, esnaf, kepenklerini açmadı. Eczane ve fırınların dışında tüm işyerleri yüzde 90 oranında kapalı bulunuyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi`ne ait toplu taşıma araçları ile şehiriçi taşımacılık yapan minibüsler de seferlere çıkmadı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri de kentte sıkı güvenlik önlemleri aldı. Sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek için aralarında Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği`nin (TMMOB), oluşturduğu sendikaların 1 günlük iş bırakma eylemi bu sabah itibariyle başladı.

SİLVAN`DA KEPENKLER KAPALI

Diyarbakır`ın Silvan İlçesi`nde de sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek için esnaf, 2 günden bu yana kepenk açmadı. Silvan Belediyesi temizlik ekipleri de 2 günden bu yana ilçede çöpleri toplamadı. Silvan`da da güvenlik güçleri sıkı güvenlik önlemleri aldı.

DHA-Genel – Türkiye-Diyarbakır – Ahmet ÜN-Ergün YILMAZ
2015-12-29 11:35:43

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more