Reklamsız Sözcü

Diyarbakır’da çatışma: 3 terörist öldürüldü

Diyarbakır Yenişehir'de güvenlik güçlerine silahlı saldırıda bulunan 3 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi.

android-time 19:32
Diyarbakır’da çatışma: 3 terörist öldürüldü
Diyarbakır Yenişehir'de güvenlik güçlerine silahlı saldırıda bulunan 3 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi.

 

 

 

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi’nde güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 3 PKK’lı terörist ölü ele geçirildi. Güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen PKK’lının kırsaldan eylem yapmak için kente geldiği ve güvenlik güçlerinin takibinde olduğu belirtildi.

Foto: DHA

Diyarbakır merkez Yenişehir İlçesi Şehitlik semtinde güvenlik güçlerine silahlı saldırıda bulunan PKK’lılara, polislerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışma bölgesine takviye özel harekat timleri ile ambulanslar sevk edildi. Bir süre devam eden çatışmada 3 teröristin ölü ele geçirildiği bildirildi. Çatışmanın meydana geldiği caddeyi polis giriş çıkışlara kapatırken, bölgede operasyonlar devam ediyor.

ÖLDÜRÜLEN 3 PKK’LI KIRSALDAN GELMİŞ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi Şehitlik Seti 263’üncü Sokak üzerinde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen PKK’lının kırsaldan eylem yapmak için kente geldiği ve güvenlik güçlerinin takibinde olduğu belirtildi.Kentte polis ve askerlere yönelik eylem hazırlığında oldukları belirtilen PKK’lıların izini süren polis öğlen saatlerinde Şehitlik Semti’nde oldukları bilgisini aldı. Bölgeye giden polis ekiplerine ateş açılması üzerine çıkan çatışmada 3 PKK’lı öldürüldü. Öldürülen PKK’lılar üzerinde yapılan aramada 3 tabanca, 1 el bombası ile koltuk altında silah taşımak için kılıf ele geçirildi. Yapılan çalışmalarda öldürülen PKK’lılara kentte rehberlik yaptıkları belirlenen 3 kişi de gözaltına alındı ve sorgulanmak üzere Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü.Polis, olayla ilgili soruşturmasını sürdürken, kentte de sıkı güvenlik önlemleri aldı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more