Emin Çölaşan ve Uğur Dündar’dan çirkin kampanyaya yanıt

Dündar ve Çölaşan haklarındaki çirkin iftiralara yanıt verdiler.

Emin Çölaşan ve Uğur Dündar’dan çirkin kampanyaya yanıt

Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası programında ‘kadınlı erkekli oturun' dediği için Gazeteci Uğur Dündar hakkında yandaş medya iftira dolu yayınlara başladı. Bir dönem Tansu Çiller'in danışmanlığını yapan Hüseyin Kocabıyık, “Çiller'e çıplak fotoğraflarıyla şantaj yaptılar” iddiasında bulundu. Dündar, iki defa mahkum ettirdiği Kocabıyık'a 3. kez suç duyurusu yaptı. Çölaşan “Bunlar aşağılık yalan, palavra” dedi.

KAMPANYAYA DÖNÜŞTÜ

Hüseyin Kocabayık'ın akıl almak iftirası yandaş medyaya ait gazete ve internet sitelerinde kullanılmaya başlandı. Gazetemiz yazarı Dündar ve Çölaşan'ı hedef alan yayınlar kampanyaya dönüştürüldü. Çirkin iftiraya Dündar ve Çölaşan, cevap verdi:

“İKİ KEZ MAHKUM OLDU”

Uğur Dündar: “Bu iftirayı dile getiren yandaş gazeteci Hüseyin Kocabıyık'ı iki kez mahkum ettirdim. Üçüncü kez yargılanması için de suç duyurusunda bulunduk. Manevi tazminat davası da açtık. Kocabıyık'ın iftirasını Emin Çölaşan Sözcü'deki köşesinde, ben de kitabımda yanıtladım. Nedim Şener'in yazdığı ‘İşte Hayatım' adlı kitabın 210′uncu sayfasında bu çirkin iftiraların cevabı yer alıyor. Ertuğrul Özkök de bu haberleri yalanladı. O dönemde Tansu Çiller savunmasız bir insan değildi, başbakan yardımcısıydı. Kendisine yönelik böyle bir davranışta bulunulmuş olsa onlar da yargı önünde bizden hesap sorabilirdi. Çiller döneminde asıl iftira, tehdit, ve şantajlara uğrayanlar ben ve değerli dostum Emin Çölaşan'dık. Onlara ait olduğu öne sürülen Öncü Gazetesi ile BTV'de bize ve ailemize edilmedik, söylenmedik küfür ve hakaret kalmıyordu. Yani o dönemin asıl mağdurları bizleriz. Yazılıp çizilenlerin çirkin bir iftira olduğu buradan da anlaşılıyor.”

“PALAVRA, YALAN”

Emin Çölaşan: “Yıllar önceydi. Uğur Dündar beni İstanbul'da Kadal D'ye çağırdı. O dönem Kanal D'deydi. Bana Çiller'in çıplak fotoğraflarını gösterdi. Belden yukarısı çıplaktı. ‘Bu kadar namussuzluğa döndü, çıplak foto gönderiyor' dedi. Gözümün önünde yırtıp çöpe attı. ‘Nereden geldi?' dediğimde ‘zarftan çıktı, imzasız' dedi. Olay budur. Uğur o dönem istese herkese yayardı. Yurt dışında bile yayınlanmasını sağlardı. O fotoğrafları gören birkaç kişiyiz. Aynı fotoğraflar Mesut Yılmaz'a da gitmiş. Ne yaptıysa bilmiyorum. Piyasaya sürmedi. Uğur'a boşuna saldırıda bulunuyorlar. Hiç alakası yok. Hiç servis edilmedi. Bir tanesi çıkarıp göstersin. Hepsi palavra, yalan. Aşağılık iftiralar. Ucuz olaylara Başbakan Yardımcısı kurban edilebilir mi? Polis, yargı gücü elinde. Kim kime şantaj yapabilir?”

Uğur Dündar'dan çirkin iftiraya cevap!Uğur Dündar’dan çirkin iftiraya cevap!