Sözcü Plus Giriş

Eminağaoğlu’ndan flaş açıklamalar!

YARSAV eski başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Adana'daki MİT TIR'larına ilişkin soruşturmaların savcıları hakkındaki tutuklama kararını SÖZCÜ'ye değerlendi.

Güncellenme: 00:36, 07/05/2015
Eminağaoğlu’ndan flaş açıklamalar!


ASUMAN ARANCA/ANKARA
Hakim ve Yargıçlar Sendikası eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ”Darbe dönemlerinde bile olmayan olaylar yaşandığını” savunarak şunları söyledi:

 

”Türkiye’de artık adil yargılama adil soruşturma değil yargılamanın varlığından dahi söz edilemez. Haklarında bu şekilde soruşturma yürütülen kişiler hakkında her hangi bir şekilde tahliye talebini inceleyebilecek bir yargıç, bu kararları denetleyemeyecek, denetleyebilmesi halinde onlar da tutuklanacak. Bu, Türkiye’de hukukun, yargının bütünüyle iktidarın bir silahı sopası haline geldiğinin bir baskı aracı haline geldiğinin yeni bir örneğidir. Artık Türkiye’de darbelerin yapmadığı bir tahliye yasağı dönemi başlamıştır. Tutuklanan hakim ve savcıları tahliye edecek her kim olursa olsun, derhal soruşturulacağı bir sürecin varlığı Türkiye’de yargının da sonu anlamını taşımaktadır. Yapılan işlem adı geçen kişilerin şahsında, yargıya ve millet iradesine karşı yapılmış bir işlemdir. burada bütün yargıç ve savcıların ‘beni de tutuklayın, beni de soruşturun’ diyeceği bir dönem başlamıştır.”

Savcı Özcan Şişman gözaltına alındı!

Savcı Özcan Şişman gözaltına alındı!

 

Yayınlanma Tarihi:22:58,