Emine Hanım’ın korumasına özel atama

Yıllarca Emine Erdoğan’ı koruyan Emine Hacıfazlıoğlu, Merkez Bankası İstanbul Şubesi’ne “Koruma Amiri” olarak, “Şube Müdürü” sıfatıyla açıktan atandı...

Emine Hanım’ın korumasına özel atama

Ali Ekber ERTÜRK–  Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın uzun bir süre korumalığını yapan Emine Hacıfazlıoğlu'nun Merkez Bankası İstanbul Şubesi'ne müdür olarak atandığı ortaya çıktı.  Banka atamayı doğruladı.

Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a uzun yıllar koruma polisliği yapan özel harekatçı Emine Hacıfazlıoğlu, Merkez Bankası İstanbul Şubesi'ne ‘'Koruma Amiri'' olarak ve Şube Müdürü sıfatıyla atandı. Merkez Bankası İstanbul Şube Müdürü Haluk Ersoy SÖZCÜ'ye atamayı doğruladı ancak “Ben bilgi veremem. İnsan Kaynakları'na sorun” dedi. Yüksek maaşla göreve atanan özel harekatçı Hacıfazlıoğlu, önümüzdeki günlerde yeni koltuğuna oturacak.
İNSAN KAYNAKLARI DA DOĞRULADI

Merkez Bankası İnsan Kaynakları yetkilileri de SÖZCÜ'ye “Emine Hanım, korumaların başına amir olarak atandı. İstanbul şubemiz büyük bir şube. Emine Hanım da bu nedenle, korumalardan sorumlu Şube Müdürü olarak atandı” açıklamasını yaptı. Merkez Bankası'na yapılan sürpriz atamanın kahramanı Emine Hacıfazlıoğlu, mesleğine polis memuru olarak 1991'de  başladı. Daha sonra İstanbul Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Milli Saraylar Koruma Şube Müdürlüğü'nde görev aldı. Hacıfazlıoğlu, 8 yıl boyunca Güneydoğu'da özel harekât polisi olarak görev yaptı. Koruma polisi Hacıfazlıoğlu'nun polis olan yeğeni de Emine Erdoğan'ı koruyan ekipte yer almış ancak bir süre sonra bu görevden alınmıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...