Erdoğan’dan Baykal sürprizi

Erdoğan, "parlamento çalışmaları" nedeniyle Deniz Baykal'ı davet etti. Erdoğan-Baykal görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü.

Erdoğan’dan Baykal sürprizi

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Çankaya’daki Dışişleri Konutu olarak bilinen Erdoğan’ın konutuna geldi. Baykal’ı kapıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel Kalem Müdürü Hasan Doğan karşıladı.

12 yıl önce de kritik görüşme gerçekleşmişti

12 yıl önce de kritik görüşme gerçekleşmişti

Görüşme talebinin “parlamento çalışmaları” hakkında konuşmak isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldiğini söyledi. Baykal’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştükten sonra bu davete olumlu yanıt verdiği öğrenildi. Yaklaşık 2 saat süren görüşme sona erdi.

Deniz Baykal görüşmeye girmeden önce sabah saatlerinde bir açıklama yapmıştı.

Görüşme, Erdoğan’ın konut olarak kullandığı Çankaya’daki Dışişleri Bakanlığı konutunda saat 12:30’da planlandı. Baykal, “en yaşlı TBMM üyesi” sıfatıyla, TBMM’nin açılışını da yapacak.

Erdoğan'a Deniz Baykal şoku!

Erdoğan’a Deniz Baykal şoku!

CNN Türk canlı yayınında konuşan Murat Yetkin görüşmeyle ilgili şunları söyledi:

Bu görüşmede tabi meclisin açılışına dair konular değil, onun daha ötesine geçmesi de beklenebilir. Bu talebin dün Davutoğlu'nun istifasını verdiği AKP’nin meclis çoğunluğunu kaybetmesi doğrultusunda, sonraki saatlerde yapılmış olması da önemli. ani siyaset ayrı mecralarda ısınmaya başlıyor. ayın Davutoğlu, henüz hükümeti kurma görüşmelerine başlamış değil. Kendi önceliğinin dışardan destekli azınlık hükümeti olduğu biliniyor. Bu desteği kimin vereceği belli değil.

İkinci tercih tabi koalisyon görüşmeleri olabilir. Bir başka parti ile koalisyon olabilir. Burada AKP Genel Merkezi’ndeki ağırlıktaki havanın MHP ile koalisyona girmek olduğu anlaşılıyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...