Sözcü Plus Giriş

Erdoğan bugün konuşmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun bir aranın ardından bugün "miting" yapmayacak.

Güncellenme: 15:38, 06/05/2015
Erdoğan bugün konuşmayacak

Yaklaşan genel seçimler öncesinde “tarafsızlık” tartışmalarının gölgesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan günlerdir AKP lideri gibi  meydanlarda vatandaşlara sesleniyor ve eski partisi için oy istiyordu. Erdoğan’ın bu tutumunu CHP ve HDP, YSK’ya şikayet etmiş ancak kurumdan “uyarılma cezasına” vize çıkmamıştı.

Tüm bu tartışmaların arasında bugün “şaşırtan” bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Saray tarafından açıklanan resmi programında “açılışı töreni” “muhtarları kabul” gibi isimler altında yaptığı “mitinglerinin” olmadığı gözlendi. Yani Erdoğan bugün “halka hitap” etmeyecek.

KKTC CUMHURBAŞKANI GELİYOR

Cumhurbaşkanlığı basın bürosunun açıklamasına göre; Erdoğan; KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resmi törenle karşılayacak. Baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Erdoğan ve Akıncı akşam saatlerinde ortak basın toplantısı düzenleyecek. Erdoğan, Akıncı onuruna akşam yemeği verecek. İki lider daha sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda TRT Zümrüd-ü Anka Destanı gösterimine katılacak.

YAVRU VATAN KRİZİ TEKRAR EDER Mİ?

Erdoğan’ın uzun bir aradan sonra “konuşmayacak” olmasının yanında konuk Cumhurbaşkanı ile yapacağı basın toplantısı da merak konusu oldu. Erdoğan çiçeği burnunda mevkidaşının “Artık Yavru Vatan yok iki kardeş ülke var” açıklamalarına sert tepki göstermiş ve “Sayın Cumhurbaşkanı’nın ağzından çıkanı kulağının duyması lazım” demişti.

Yavru vatanı unuttu

Yavru vatanı unuttu

Bahçeli'den KKTC tweeti!

Bahçeli’den KKTC tweeti!

Akıncı Erdoğan ile ne konuştu?

Akıncı Erdoğan ile ne konuştu?

Yayınlanma Tarihi:14:19,