Erdoğan ‘dünya’ları karıştırdı

Erdoğan, Orhan Gencebay'ın “Batsın bu dünya” ile Selda Bağcan'ın “Adaletin bu mu dünya” şarkısını karıştırdı.

Erdoğan ‘dünya’ları karıştırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye krizini anlatırken, “Dünyadan bize gelen yardım sadece 200 milyon dolar. O zaman sormazlar mı adaletin bu mu dünya. Orhan Baba bunu soruyor ama dünyanın da bunu kendisine sorması lazım” dedi. Ancak sözünü ettiği “Adaletin bu mu dünya” şarkısı Orhan Gencebay'ın değil Selda Bağcan’a aitti. Gencebay'a ait olan şarkı ise “Batsın bu dünya”ydı.

Erdoğan: Ciğerim yandıErdoğan: Ciğerim yandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Adalet Akademisi’ni ziyaret etti. Ziyaretinde kısa bir konuşma yapan Erdoğan, Suriye krizi nedeniyle yapılan harcamanın 5,5 milyar dolar olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Dünyadan bize gelen yardım sadece 200 milyon dolar. O zaman sormazlar mı adaletin bu mu dünya. Orhan Baba bunu soruyor ama dünyanın da bunu kendisine sorması lazım. Afrika'ya gittik. Oradaki manzaraları görünce benim ciğerim yandı. Bu insanlara elini uzatırsan adilsin. Biz Somali'deki kardeşlerimize de elimizi uzatalım diyoruz ama Türkiye'de bazıları bunu hazmedemiyor.”

Erdoğan'ın sözünü ettiği “Adaletin bu mu dünya” şarkısı Ali Ercan'a ait. Ancak popüler hale getiren Selda Bağcan’dı. Şarkıyı Edip Akbayram da seslendirmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...