Reklamsız Sözcü

Erdoğan’dan çift referandum sinyali

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Anayasa ve başkanlık sistemine ilişkin "Her iki değişiklik için de referandum yapılabilir" dedi.

android-time 09:28
Erdoğan’dan çift referandum sinyali
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Anayasa ve başkanlık sistemine ilişkin "Her iki değişiklik için de referandum yapılabilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkmenistan ziyareti dönüşü beraberinde götürdüğü gazetecilere açıklamalarda bulundu. “Başkanlık, Yarı Başkanlık veya Partili Cumhurbaşkanlığı sistemlerinde seri bir şekilde karar almada rahat olunacak” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İkinci olarak çift başlılığı ortadan kaldırmak çok önemli. Gazeteler ‘Cumhurbaşkanı ile Başbakan’ın arası şöyle veya böyle’ diye haberler yapıyorlar. Halbuki ben bu partinin kurucusuyum ve hamdolsun buraya kadar gayet iyi bir şekilde geldik. Benim partide danışmanım olmuş, Dışişleri Bakanım olmuş, şimdi de Başbakanım olan arkadaşımla neden sorun yaşayayım?” dedi.

FOTO:DHA/Arşiv Erdoğan yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi için referanduma gidilebileceğini söyledi.

“REFERANDUMA GİDİLSİN”

“Biz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak istiyoruz. Bunun için de farklı bir çalışma gerekiyor. Bunu yaparken de bu ikilemi kaldırmamız zaten şart” diyen Erdoğan, “Yasal bir zeminde yapmamız lazım. Darbe Anayasası’nı kaldırmamız lazım. Bunu millete götürmek istiyoruz mu dediler, bir de millete götürsünler. Ve inanıyorum ki millet çok büyük bir kahir ekseriyetle böyle bir yeni anayasaya evet diyecektir. Muhalefet başkanlık istemiyor mu, o da ayrıca oylamaya sunulsun” şeklinde konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:4314.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more