Erdoğan’dan Süleyman Şah tebriği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Şah Karakolu'na yapılan 'Şah Fırat' operasyonu için Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i telefonla aradı.

Erdoğan’dan Süleyman Şah tebriği

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın Süleyman Şah operasyonun tamamlanmasının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Karakuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar’ı ayrı ayrı telefonla arayarak kutladığı öğrenildi.

Genelkurmay'dan Şah Fırat operasyonu açıklamasıGenelkurmay’dan Şah Fırat operasyonu açıklaması

ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süleyman Şah‘ın naaşı, askerlerimiz tarafından kontrol altına alınan ve şu anda bayrağımızın dalgalandırıldığı, Suriye sınırları içinde sınırımıza 200 metre mesafede bulunan Eşme bölgesine nakl-i kubur ile getirilecektir.

‘Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nun yeri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı başarılı bir operasyon neticesinde değiştirilmiş bulunmaktadır. Sevk ve idaresini bizzat takip ettiğim, Sayın Başbakanımızın ve Genel Kurmay Başkanımızın harekat merkezinden bizzat yürüttüğü bu operasyon, ecdadımızın bizlere emaneti olan Süleyman Şah Türbesini, savaş şartlarının hakim olduğu Suriye’de daha güvenli bir mevkiye nakletmeyi amaçlamıştır.

Gece boyu gerçekleştirilen Şah Fırat operasyonuyla, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’ndaki tüm emanetler ve orada görev yapan askerlerimiz, salimen ülkemize getirilmiş bulunmaktadır. Operasyon, devletimizin kararı ve uygulamasıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Herhangi bir çatışmanın yaşanmadığı operasyon sırasında, kaza sonucu bir askerimiz şehit düşmüştür

Daha önce iki defa yeri değiştirilmiş olan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu, yine uluslararası hukuk ve anlaşmaların bir gereği olarak yeni mekanında bayrağımızı dalgalandırmaya ve ecdadımızın hatırasını yaşatmaya devam edecektir.’

Davutoğlu'dan Süleyman Şah operasyonu açıklamasıDavutoğlu’dan Süleyman Şah operasyonu açıklaması
Süleyman Şah'taki askerler Türkiye'ye getirildiSüleyman Şah’taki askerler Türkiye’ye getirildi
Süleyman Şah Karakolu'na yapılan operasyondan karelerSüleyman Şah Karakolu’na yapılan operasyondan kareler

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...