Erdoğan’ı çağırmadılar!

Erbakan'ın ölüm yıldönümü anmasına eski İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bile davet edilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a davetiye gönderilmedi.

Erdoğan’ı çağırmadılar!

Ali Ekber ERTÜRK/ANKARA
Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle öğrencileri ve sevenleri tarafından tüm yurtta anma etkinlikleri düzenleniyor. Bu etkinliklerden en dikkat çekici olanına ise Bursa'daki Erbakan Vakfı imza attı. Vakıf, anma etkinlikleri için İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ı Türkiye'ye davet etti. Daveti kabul eden Ahmedinejad 26 Şubat'ta Bursa’ya gelecek Erbakan’ın eski öğrencisi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ise anma törenine davet edilmediği ortaya çıktı.

SARAY’A DAVET GİTMEDİ!

Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın başında olduğu vakıf etkinliklere, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu davet ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “liste dışı” tuttu. Vakıf, Erdoğan’ın davet edilmeme sebebini ”Prosedür uygun değil. Zaten programı da doluymuş” şeklinde açıkladı.

AHMEDİNEJAD BİLE GELİYOR!

Erbakan Vakfı Bursa İl Başkanı Naim Öztürk, Ahmedinejad'ı İran'a bizzat giderek davet ettiklerini belirtti ve “Davetimizi kabul etti. 10 kişilik bir öncü heyet geldi. Kendisi de 26 Şubat günü Türkiye’de olacak ve iki gün kalacak” dedi.

Başbakan Davutoğlu dahil bütün kabine üyelerine ve siyasi partilere davetiye gönderdiklerini açıklayan Öztürk, “Saray'a davetiye gönderdiniz mi?” şeklindeki sorumuza ise şu yanıtı verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanı'nı davet etmedik. Prosedürün uygun olmayacağını düşündük. Çünkü buraya gelen eski bir Cumhurbaşkanı. Ayrıca programlarının yoğun olduğu bilgisini aldık. Bu yüzden davet etmedik.”

Hüseyin Arı'nın baş döndüren parti trafiği!Hüseyin Arı’nın baş döndüren parti trafiği!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...