Erdoğan’ı gizli örgüt kurmakla suçladı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Artvin'de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gizli örgüt kurduğunu ileri sürdü.

Erdoğan’ı gizli örgüt kurmakla suçladı

Bu konuda bütün belge ve delilleri topladıklarını iddia eden Perinçek, yarın Ankara’da konuya ilişkin açıklama yapacağını söyledi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek son mitingini Artvin’de gerçekleştirdi. Partililerin yanı sıra merhum sanatçı Kazım Koyuncu’nun babası Cavit Koyuncu’nun da katılımıyla Artvin Valiliği önünde yapılan mitingde konuşan Perinçek, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eleştiriler yöneltti. Doğu Perinçek şunları söyledi:

“Silivri duvarları yıkıldı. Vatan Partisi Türkiye’yi özgürleştiren mücadeleyi yürütüyor. Türk ordusunun komutanlarını Silivri duvarlarına hapsetmişlerdi. Vatan Partisi içerden ve dışardan o duvarları yıktı. Binlerce kişiyi defalarca Silivri duvarlarının önüne topladık. O duvarları yıktık, Türk ordusunu esaretten kurtardık. Amerika, Türk ordusunun komutanlarını hapse attı, ‘Türkiye’yi böleceğim’ diye planlar yaptı. AKP iktidarıyla iş birliği halinde. Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen, Abdullah Gül, Amerika’yla birlikte Vatan Partisi liderlerini, bizleri ve Türk ordusunun komutanlarını hapse attı. O duvarları yıktık. Bu Türkiye’nin bölünmesi sürecine bizim verdiğimiz cevaptır. Dün Ali Fuat Yılmazer, yani Tayyip Erdoğan’ın polis şefi, bizim yattığımız hücrelere atıldı. Tayyip Erdoğan’lar, Abdullah Güller hepsi gizli örgütler kurup devletin içinde Türk ordusuna kumpasları düzenlediler.”

Yaklaşık 200 kişiye hitap eden Perinçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şimdi ne oluyor yakında göreceksiniz. Tayyip Erdoğan’ı Yüce Divan sandalyesine oturtacağız. Onun gizli örgütü ortaya çıktı. Hrant Dink suikastını yapan örgütün, Tayyip Erdoğan’ın gizli örgütü olduğu ortaya çıktı. Polis şefi içeriye alındı. Hangi polis şefi? Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’ün polis şefi. Bunlar Danıştay suikastını da düzenlediler. Hepsini on sene evvel partimiz ortaya koydu. İsim isim, Tayyip Erdoğan’ın polis şeflerini gizli örgüt üyesi olarak tek tek ortaya koyduk. Şimdi o gizli örgüt ortaya çıkıyor. Tayyip Erdoğan 2003’de iktidara geldiği zaman devletin içinde gizli bir örgüt kurdu. Bütün belgelerini, delillerini topladık. Ve o konuyu yarın Ankara’da bir basın toplantısıyla açıklayacağım. İlk defa Artvin’den Türk milletine ilan ediyorum. Tayyip Erdoğan’ın gizli örgütü Gladyo. Bunlar devlet değil mafya. Tayyip Erdoğan ve suç ortakları Yasin Elkadı’lar. Kara paracı. Bütün ilişkileri meydanda. Hepsinin delillerini topladık. Yarından itibaren Ankara’da açıklamaya başlıyoruz, buranda da ilan ediyoruz.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...