Reklamsız Sözcü

Erdoğan’ın Demirtaş gafına damadı müdahale etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Demirtaş henüz yemin etmedi" sözlerini damadı Berat Albayrak 'notuyla' düzeltti.

android-time 12:30
Erdoğan’ın Demirtaş gafına damadı müdahale etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Demirtaş henüz yemin etmedi" sözlerini damadı Berat Albayrak 'notuyla' düzeltti.

SÖZCÜ / ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan’a gitmeden yaptığı açıklamada, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a çok sert sözlerle yüklendi. Demirtaş’ı isim vermeden eleştiren Erdoğan “Malum eş başkan hafta sonu Rusya ziyareti sonrasında kulaklarına üflenen suflelerinde etkisiyle olsa gerek bir takım hezeyanlar ifade etmiştir. Bu eş başkanın yaptığı açık ve net olarak bir provokasyondur, ihanettir” dedi.

“YEMİN ETMEDİ” DEDİ AMA…

Erdoğan Demirtaş’ı eleştirirken onun hâlâ milletvekili yemini etmediğini söyledi. Oysa Demirtaş dört gün önce yemin etmişti.

FOTO:DHA Demirtaş’ın 3 gün önce yemin ettiği Erdoğan’a uzatılan bir notla hatırlatıldı.

DAMAT YARDIMA YETİŞTİ, NOTU ALDI DÜZELTTİ

Erdoğan’ın bu sözleri üzerine danışmanları Demirtaş’ın dört gün önce TBMM’de yemin ettiğine ilişkin bir notu kendisine uzatmaya çalıştılar. Burada da, masanın hemen kenarında oturan Erdoğan’ın damadı, Enerji Bakanı Berat Albayrak yardıma yetişti. Notu, Erdoğan’a iletti.  Damadının önüne koyduğu notu okuyan Erdoğan da, Demirtaş’ın yemini konusundaki sözlerini düzeltti.

“MANİDAR” DEDİ…

Erdoğan, Demirtaş’ın 4 gün önce yemin ettiğini söyledikten sonra ekledi; “Yakından itakip edemiyoruz. Bu da manidar” dedi.  Ancak Erdoğan, neyin “manidar” olduğunu açıklamadı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:5529.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more