Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’ın “gölgesi” CHP heyetinde

AKP'nin CHP ve MHP ile koalisyon çalışmalarını yürütecek olan heyetler belirlendi. Müzakereleri yürütecek ekipte flaş isimler yer aldı.

Güncellenme: 10:16, 05/10/2015
Erdoğan’ın “gölgesi” CHP heyetinde

Başbakan Ahmet Davutoğlu; AKP adına CHP ve MHP ile koalisyon çalışmalarını yürütücek heyetler dün toplantı yaptı.  Daha önceden isimleri belirlenen heyetin son toplantıda Davutoğlu ve parti yönetimine detaylı raporlarını sundukları öğrenildi. CHP ile yürütülecek görüşmeler için belirlenen heyette Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “en yakın isim” olarak gösterilen eski danışmanı Ankara milletvekili Mücahit Aslan’ın da olması dikkat çekti.

İşte AKP’nin koalisyon heyetleri;

CHP ile ilgili toplantıya Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AKP Ankara Milletvekili Mücahit Aslan ve AKP Malatya Milletvekili Taha Özhan katıldı.

MHP ile ilgili koalisyon toplantısına ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Parti Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal, Naci Bostancı, Mustafa Elitaş, Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Ankara Milletvekilleri Vedat Bilgin ve  Ertan Aydın katıldı.

Cevdet Yılmaz, Lütfi Elvan ve AKP Genel Başkan Danışmanı Ali Sarıkaya ise her iki toplantıya da giren 3 isim oldu.

AKP'nin 'B' planı

AKP'nin 'B' planı

Yayınlanma Tarihi:07:46,