Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’ın mitingine katılmak zorunludur!

Erdoğan'ın Antalya'daki mitingi için doktorlar ve öğretmenlere de talimat gönderilmiş!

Güncellenme: 01:26, 24/05/2015
Erdoğan’ın mitingine katılmak zorunludur!

Erdoğan’ın Antalya’daki mitingi için, Antalya’daki birçok Kamu Kurum ve kuruluşu, ve taşeron firmalar bir duyuru yaparak katılımı zorunlu tuttu.

Antalya Gazetesi’nin haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya’da gerçekleştirdiği miting için kamu kurum ve kuruluşlarındaki personelin katılımı zorunlu hale getirildi.

Manavgat İlçe milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir de öğretmen ve okul idarecilerine şu şekilde tebliğde bulundu: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 23 Mayıs 2015 cumartesi günü saat 17.00’de Antalya Kepez Arena yanındaki alanda toplu açılış töreni yapılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yüksek makamının teşrifleriyle yapılacak olan toplu açılış törenine hassasiyetle katılım sağlanması hususunda, bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.”

TÜM HASTANE PERSONELİ KATILACAK
Öte yandan Korkuteli Devlet Hastanesi Baştabibi Op. Dr. İbrahim Eke imzalı resmi belgede ise “23.052015 cumartesi günü saat 17.00’de Antalya Kepez Arena’da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak olan hastane açılışına nöbetçi olan personeller haricinde tüm personellerin katılımı zorunludur. Gereğini önemle rica ederim.” denildi.

BAROYA DA ‘ERDOĞAN MİTİNGİ’NE KATILIN YAZISI
Manavgat Kaymakamı Osman Bulgurlu törene “Hassasiyetle katılım sağlanması'' için ilçedeki kamu kurumları ile STK ve muhtarlara resmi yazı gönderdi. Manavgat Baro temsilciliğine gönderilen yazı ise avukatlar tarafından ‘'Biz bağımsızız'' diyerek Kaymakama iade edildi.

ERDOĞAN’IN MİTİNGİNE KATILMAYAN YANDI!
20 Mayıs 2015 günü dağıtımlı olarak gönderilen yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 Mayıs günü saat 17.00'de Antalya Kepez Arena yanındaki alanda toplu açılış törenine katılacağı ifade edilerek, “Cumhurbaşkanlığı makamının teşrifleriyle yapılacak olan toplu açılış törenine hassasiyetle katılım sağlansın” denildi.

KAYMAKAM'A İADE
Kaymakam Bulgurlu bu yazıyı Antalya Barosu Manavgat Temsilciliği'ne de gönderdi. Ancak baro temsilciliği yazıyı Kaymakam'a iade etti ve şöyle dedi:

“Makamlarınızca da malum olduğu üzere 1136 sayılı Avukatlık Kanunu gereği Barolar ve Avukatlar bağımsızdır. Yargının kurucu unsuru savunmayı temsil eden barolara bu şekilde emir ve talimat verilemez. Kaldı ki seçim mevzuatı gereği, Adalet, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığı görevlilerinin mutlak suretle seçim sürecinde tarafsız olması gerekmektedir. Bu nedenle ilgide kayıtlı yazınız iş bu yazımız ekinde iade edilmektedir”

Yayınlanma Tarihi:00:27,