Sözcü Plus Giriş

Fethullah Gülen ile Davutoğlu neyi görüştü?

Fethullah Gülen ile Davutoğlu neyi görüştü? Davutoğlu'nun, Fethullah Gülen'e cemaat yazarlarını şikayet ettiği iddia edildi.

Güncellenme: 08:06, 04/05/2015
Fethullah Gülen ile Davutoğlu neyi görüştü?

Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde ABD’de Fethullah Gülen ile görüştüğünü açıklamış ancak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül “Davutoğlu'nun Eylül 2013′te Gülen ile görüşmesinden sonradan haberim oldu” diye Başbakan’ı yalanlamıştı.

Davutoğlu; Almanya’da yaptığı son açıklamada bu kez Abdullah Gül’ü yalanladı. Davutoğlu “Fethullah Gülen ile yaptığım görüşmeden Sayın Abdullah Gül'ün haberi vardı. Gitmeden önce de dönüşte de kendisine bilgi verdim. Sayın Abdullah Gül'e saygım sonsuz ama zihnim çok berrak, ben hiçbir görüşmeyi devlet kaydı dışında yapmadım. Paralel yapı isterse tüm görüşme kayıtlarını yayınlasın. Bu bir nezaket ziyarerti değildi, kayıtları varsa yayınlasınlar.” dedi. Bilgi verme tartışmaları süre dursun Davutoğlu ile Fethullah Gülen’in “ne konuştukları” ortaya çıktı.

Cemaatin televizyon kanallarından Kanal Türk’ün Ankara temsilcisi Faruk Mercan, Ahmet Davutoğlu’nun Gülen’le Suriye konusunu görüştüğünü, Cemaat’in yayın organları ve yazarların Suriye konusundaki eleştirilerinden rahatsızlığını ilettiğini açıkladı.

Faruk Mercan Twitter’dan şunları yazdı:

“Davutoğlu’nun Pensilvanya’ya gidişinde bir mesaj iletme görevi olmadığını herkes biliyor. Hocaefendi’ye mesaj götüren kişi Bülent Arınç’tı. Davutoğlu’nun “Gülen’i son kez uyardım.” sözü gerçeklerle örtüşmüyor. Davutoğlu, kendisini ilgilendiren bir konu için gitti Pensilvanya’ya. Davutoğlu; Hizmet camiasına yakın yayın organları ve yazarların Suriye konusundaki eleştirilerinden rahatsızdı. Hocaefendi’ye bunu iletti.. Erdoğan’ın Hocaefendi ile görüşme planı gerçekleşmeyince, onun adına giden kişi Bülent Arınç’tır. Dallandırıp budaklandırmaya hiç gerek yok.

Ahmet Davutoğlu 'şakirt' çıktı!

Ahmet Davutoğlu ‘şakirt’ çıktı!

“HAKAN FİDAN DA GÖRÜŞTÜ, GÜL’İN MESAJCISI FEHMİ KORU’YDU”

Erdoğan’ın Hocaefendi’ye gönderdiği diğer isim MİT Müsteşarıydı. O da Bülent Arınç gibi en az iki sefer Pensilvanya’ya gitti. Erdoğan’dan Hocaefendi’ye giden mesajlar; “Bu hasret bitsin” şeklindeydi. Ve emir ve duaları talep edildi. Arınç bunu TRT’de açıkladı zaten. Davutoğlu’nun eşi ile birlikte Hocaefendi’yi ziyaret etmesinde hiçbir anormallik yok.. Anormal olan; ziyaretin sebebini doğru aktarmamak.. Davutoğlu; Pensilvanya’ya dönemin Cumhurbaşkanı Gül’ün bilgisi dahilinde gittiğini söylüyor. Ama Gül’ün Fehmi Koru gibi mesajcıları vardı..”

Abdullah Gül'ü yalanladı!

Abdullah Gül’ü yalanladı!