Sözcü Plus Giriş

Fidan’ın oğlu senaryo danışmanı

MİT’i konu alan ve TRT’de yayınlanacak olan "Milat" adlı diziyle ilgili MİT eski Müsteşarı Hakan Fidan’ın oğlu Salih Fidan’dan da destek alındığı öğrenildi.

Güncellenme: 13:47, 09/03/2015
Fidan’ın oğlu senaryo danışmanı

Ali Ekber ERTÜRK

Geçen Kasım ayında yapılan gizli bir törenle ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın nikah şahitliğiyle dünyaevine giren Salih Fidan'ın da senaristlere destek verdiği belirtiliyor.

YAPIMCI “EVET, TANIRIM AMA…”

SÖZCÜ'ye konuşan dizinin yapımcısı Eyüp Gökhan Özekin, Salih Fidan'ı tanıdığını belirterek ‘'Ailesiyle de tanışıyoruz… Elbette bir açmazımız olursa Salih beye de sorabiliriz ama böyle bir ihtiyaç doğmadı” demekle yetindi. Özekin, “Cumhurbaşkanı ile Fidan arasında yaşanan gerilimden dolyaı TRT dizi projesinden vazgeçebilir mi?” şeklindeki sorumuza ise şu yanıtı verdi:

“Dizinin, Hakan Fidan'la hiç ilgisi yok. Daha çok alt düzey MİT görevlilerini anlatan bir dizi. Hakan Fidan'ı çağrıştıran biri de yok. Orada Müsteşar olarak sadece bir sahne var. O da, Fidan'a benzemeyen, beyaz saçlı, yaşlı biri. Zaten güncel meseleler bizi ilgilendirmez. Biz bir dizi çekiyoruz ve bunun en iyisi olmasına gayret ediyoruz.”

YENİ DÜZENLİ İMA

Miray Yapım'ın çektiği dizinin bu ay içerisinde yayına girmesi bekleniyor. Dizi MİT'in elemanlarıyla yabancı istihbaratçıların savaşını konu alıyor. Ufuk Bayraktar, İlhan Şeşen, Burcu Kara, Mustafa Uğurlu ve Demir Karahan'ın da oyuncu kadrosunda yeraldığı dizi, bugüne kadar 4 kez senarist değişti..

Dizide yer alan; “Bozuk düzende çark tamir edilmez, düzen yeni baştan kurulur” sözü sosyal medyada çok konuşuldu. Bu sözlerin, AKP'nin “Yeni Türkiye” söylemiyle örtüştüğü yorumları yapıldı.