Sözcü Plus Giriş

Fuat Avni, Bank Asya’ya el konulacağını önceden bildi!

Twitter fenomeni Fuat Avni, akşam saatlerinde BDDK'nın Bank Asya'ya el koyacağını saatler önce açıkladı. Ve akşam saatlerinde BDKK, Bank Asya'ya el koydu!

Güncellenme: 21:01, 29/05/2015
Fuat Avni, Bank Asya’ya el konulacağını önceden bildi!

Fuat Avni bugün öğleden sonra attığı tweetlerde Bank Asya olayına değinmiş ve seçim anketleri sonuçlarının AKP aleyhine olmasının yarattığı rahatsızlık nedeniyle, Cemaat’in bankasına el koyma işleminin hızlandırılacağını öne sürmüştü.

İşte o tweetler:

-Yezid, seçim anket sonuçlarının çok kötü gelmesi sonucunda, acilen Bank Asya’ya el konulması talimatını BDDK Başkanı’na iletti.

-BDDK başkanlığına atamış olduğu M.Ali AKBEN, göreve başlar başlamaz BDDK kurulunu toplayıp Bank Asya’yı TMSF’ye devretme kararı aldıracak

-‘Atandıktan bir hafta sonra ve seçimlerden bir hafta önce bunu yapmam tetikçilik olacak’ deyince de Yezid’den fırçayı yedi.

-Tetikçi M. Ali AKBEN, hukuk karşısına çıktığında geçmiş günlerini çok arayacaksın. Benden hatırlatması. Uyarmıştı, dersin.

-Yezid, an be an BDDK başkanı M. Ali AKBEN’den bilgi alıyor. Akben, toplantının istedikleri gibi ilerlemediğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:21:00,