Reklamsız Sözcü

Fuat Avni kayıp!

Yazdığı mesajlarla sosyal medyanın gündemine oturan internet fenomeni Fuat Avni, 27 Kasım'dan beri tweet atmıyor

android-time 11:52
Fuat Avni kayıp!
Yazdığı mesajlarla sosyal medyanın gündemine oturan internet fenomeni Fuat Avni, 27 Kasım'dan beri tweet atmıyor

Twitter’da yazdığı mesajlarla gündemi belirleyen ve olacak operasyonları önceden duyuran Fuat Avni, 27 Kasım’dan beri sessizliğini koruyor. 2.5 milyon takipçiye yaklaşan @fuatavni_f  hesabıyla Twitter fenomeni olan Fuat Avni 12 gündür hiç mesaj yayımlamadı.

Foto: SÖZCÜ 2 milyon 300 bin takipçisi olan Fuat Avni isimli Twitter kullanıcısı, 27 Kasım’dan beri sessiz.

Fuat Avni son olarak  Son tweetini Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmalarından sonra 27 Kasım'da atmış ve şöyle demişti:  “Can Dündar ve Erdem Gül'e çok geçmiş olsun. Korkusuz insanlar, korkak iktidarların kâbusudurlar.” Gidiş o gidiş. Fuat Avni'den bir daha ses çıkmadı.

Fuat Avni son günlerde sadece Türkiye’de değil dünyada da konuşuluyordu. Fuat Avni’nin “Seçimden çok korkan Y., iç savaş çıkarmanın yanısıra Rus jetlerini düşürüp ülkeyi fiilen savaşa sokmayı bile düşünüyor” mesajı Rusya’nın da gündemine oturmuş, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rus savaş uçağının kasıtlı olarak düşürüldüğünü savunurken Twitter fenomeni Fuat Avni'nin bu iddiasını hatırlatmıştı. 

Ayrıca gizli belgeleri ifşalarıyla ünlü WikiLeaks, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Fuat Avni'nin tweet'iyle beraber “Rus uçağı düşürülmeden 6 hafta önce, Türk kaynak Twitter'de Rus uçağını düşürme planlarını mı açıklamıştı” mesajını paylaşmıştı. 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more