Sözcü Plus Giriş

Twitter fenomeni Fuat Avni, medya kuruluşlarıyla ilgili yeni iddialarda bulundu.

Hükümet karşıtı paylaşımlarıyla bilinen ve operasyonları önceden haber veren Twitter fenomeni Fuat Avni, hükümete yakın medya kuruluşlarının Merkez Bankası Başkanı ‘Erdem Başçı’yı itibarsızlaştıracak haberler yapmaları talimatı’ aldıklarını iddia etti.

Fuat Avni tweetlerinde, “Erdem Başçı’nın Kaçak Saray’a attığı son gol, saraydakileri küplere bindirdi. ‘Buraya gelip biatlarını sunan Para Politikası Kurulu üyeleri faiz kararları alınırken uyorlar mı?’ diye bağırıp çağırdılar. Erdoğan’ın en yakınındaki ‘Başçı bu cesareti kimden alıyor? Davutoğlu ve Babacan bu adama ne söz verdi biz faiz inecek diyorsak inmeli’ dedi. ‘Başçı’nın bu duruşu üst kurullara sıçrarsa kimseye hukuksuz iş yaptıramayız, gücümüzü yitirdiğimiz ortaya çıkar’ diyorlar. Merkez Bankası gibi BDDK, TMSF, SPK ve MASAK da bundan cesaret alır direnir diye çok endişeliler” şeklinde iddialar yansıtıldı.

Fuat Avni hesabından atılan tweetlerde Erdoğan’ın yakınındaki isimlerin havuz medyasına ‘Acilen Erdem Başçı’yı itibarsızlaştıracak haberler yapın’ talimatını verdiği iddia edildi.