Sözcü Plus Giriş

Fuat Avni’den sosyal medya iddiası!

Fuat Avni: 650'si maaşlı troll ve binlerce robot hesapla 100.000 kişilik bir yayma ekibi hedefleniyor.

Güncellenme: 08:45, 04/05/2015
Fuat Avni’den sosyal medya iddiası!

Fuat Avni yaklaşan seçimler öncesi yine çok konuşulacak iddialarda bulundu. Erdoğan’ın talimatıyla AKP’de kozmik bir birim oluşturulduğunu iddia eden Fuat Avni bu merkezden twitter başta olmak üzere sosyal paylaşım sitelerinden AKP propagandası yapılacağını yazdı. Bu “gizli” oluşumun parti değil devletin parasıyla finanse edildiğini öne süren Fuat Avni önümüzdeki günlerde algı yaratma çalışmalarına hız verileceğini söyledi.

İşte Fuat Avni’nin son iddiaları:

“Avaneleri, Sosyal Medya üzerinde yeterince etkili olamayan Soylu ve Varank’ın trol ekibini yenilediler. Dünyanın en büyük dijtal-siyasal ofisini, YENİ TÜRKİYE DİJİTAL OFİSİ kurduk diyorlar. Dört bölümden oluşan ofisin merkezinde ağzı çok sıkı ve projeleri sızdırmayacak 180 kişi çalışıyor.

Bir haftadır twit yazma çalışması sürüyor. Hedef bu geceye kadar 32 bin twit hazırlamak. En büyük eksiklikleri içerik hazırlamak. Diğer partili ve cemaatçi görünen hesaplar açtılar. Bazı içerikleri ordan girecekler.  İl ve ilçe teşkilatları gençlik kolları kullanılarak ve binlerce robot hesapla 100.000 kişilik bir yayma ekibi hedefleniyor.   

AK ADAYLAR mecrası takip merkezi olacak. Bütün hesaplar ordan beslenecek. 4 Mayıs 2015’te (bugün) çok büyük bir sosyal medya kampanyası ile projeyi başlatmayı planlıyorlar. Kampanyanın ‘OnlarkonuşurAkpyapar’ etiketine Davutoğlu destek twiti atacak. Kampanya bunun üzerine inşa edilecek. 4 Mayıs’ta yayılacak bu etiket, facebook, instagram v.b. tüm dijital ortamlarda yayılacak. O, devletin parasıyla miting yaparken, Partisi de binlerce Aktrol’ün maaşını hazine yardımından karşılıyor.  Hırsızlıklarını ve hukuksuzluklarını örtmek için Sosyal Medya üzerinden büyük bir algı projesi başlatmış olacaklar. Bir kısım hesapların tek işi gazetecileri taciz etmek olacak. Bazı hesaplar da Sosyal Medya’daki etkin hesapları taciz edecek, onlarla diyaloğa girip morallerini bozacak ve onlara küfredecek.  Milletvekili adaylarından mail, facebook, twitter, instagram şifrelerini aldılar. Bilgiler Saray’da depolandı. Her bir milletvekili adayı için 11 kişilik sosyal medya ekibi kurdular. 550 yalancının toplam 6050 yamacısı olacak. Yezid’in avaneleri, halkın parasını, yalancı, iftiracı, propagandacı AKP trollerine dağıtıyor. Onlara tavsiye edeceğim etiket, ‘OnlarPlanlarFuatAvniDeşifreEder’. Bunu yaparlarsa, yayılma garantisi de veriyorum. Güzel insanlar, onu yazmayacağım günler yakındır. İlk günden itibaren dedim bu bir süreçtir ve sürecin sonuna geliniyor.”

AKP'de 276 paniği!

AKP’de 276 paniği!

81 ilde Fuat Avni aranıyor!

81 ilde Fuat Avni aranıyor!

Yayınlanma Tarihi:08:39,