G-20’deki esrarengiz görüntünün sırrı çözüldü

Antalya'da gerçekleştirilen G-20 Zirvesi'nde Obama ve Putin'in görüşme yaptığı sırada ortaya çıkan esrarengiz kişinin kim olduğu ortaya çıktı.

G-20’deki esrarengiz görüntünün sırrı çözüldü

Antalya’daki G-20 zirvesinde ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşme yaptığı sırada ortaya çıkan ve tuhaf hareketleriyle dikkat çeken kişinin kim olduğu belli oldu.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Obama ve Putin görüşmesi sırasında ortaya çıkan kişinin Obama’nın özel asistanı olduğu öne sürüldü.

İki ülke liderlerinin alışılmış görüşmelerinin aksine son buluşma, G-20 toplantılarının yapıldığı otelin lobisinde gerçekleşti. Obama ve Putin görüşürken, lobideki bir kişi kameraya bakarak iki lidere doğru, geri geri yürüyüp yaklaştı. Sonra durup kameraya bakmaya devam etti.

Bu görüntüler sosyal medyada çok tartışıldı. Bazı yorumcular esrarengiz şahsın Obama ve Putin’i “çaktırmadan dinlemeye çalıştığını” iddia etti. Başkalarına göre adam arkasına Obama ve Putin’i alıp “selfie” çekecekti fakat kameranın başka yöne dönmediğini görünce bundan vazgeçmişti.

Bu tezler sonunda yalanlandı. Aslında bu şahıs, Beyaz Saray’da özel asistan olarak görev yapan, heyetin kıdemli üyelerinden Duncan Teater’dan başkası değildi. Teater, Obama-Putin özel görüşmesi sırasında Rus televizyonunun görüntü aldığını görünce araya girip liderlerin dudaklarının okunmasını engellemeye çalışmıştı. Ama yanlış yerde durduğu için bunu başaramamıştı.

‘SELFİE ÇEKELİM DEDİM İSTEMEDİ’

Bu gerçeğe bir Facebook mesajıyla dikkat çeken gazeteci Dilay Yalçın şöyle ekledi: “Kendisi şu an bir internet celebritysine (ünlü) dönüşmüş vaziyette ve bundan nefret ediyor. 50 kere selfie çekelim dedim, istemedi.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...