Gazi’nin torunları ile gururluyuz

Partisinin Denizli İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Davutoğlu, "Gazi'nin torunlarıyla gurur duyuyoruz" dedi.

Gazi’nin torunları ile gururluyuz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hava muhalefeti nedeniyle helikopter kalkmayınca Afyonkarahisar'dan Denizli'ye karayoluyla geldi. Kongrenin yapıldığı Hasan Güngör Spor Salonu'na girmeden önce salon dışında toplananlara otobüs üzerinden hitap eden Davutoğlu, “Denizli'nin başı horoz gibi diktir” dedi.

Kendisi için 'Denizli seninle gurur duyuyor' sloganı atanlara ‘Biz Gazi'nin torunlarıyla gurur duyuyoruz' karşılığını veren Dvutoğlu, “Denizli'nin başı, simgesi gibi horoz gibi başı diktir, hiç başını eğmemiştir. Çalışır, hiçbir zaman namerde muhtaç olmaz ve muhtaç etmez” dedi.

AKP'de Hakan Fidan ve Sümeyye Erdoğan sesleriAKP’de Hakan Fidan ve Sümeyye Erdoğan sesleri

Davutoğlu, Denizli'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği büyük desteği hatırlatarak, “Aynı sahip çıkma duygusuyla bizleri de bağrınıza basacağınıza eminiz. 50'ye yakın vilayet gezdim, hepsinde çok güzel manzaralar zihnimde kaldı. Ancak bu manzarayı hiç zihnimden silmeyeceğim” diye konuştu.

Başkanlık kararnameleri ile ülke yönetilmez!Başkanlık kararnameleri ile ülke yönetilmez!

Başbakan Davutoğlu, kendisine 'Dik dur eğilme Denizli seninle' diye seslenen partililere “Hiç eğilmeyeceğiz, hep dik duracağız. Sizden söz almak istiyorum. İnşallah Haziran seçimlerinde Denizli'de destan yazmaya hazır mıyız? En az beş, altı milletvekili almaya hazır mıyız? Bir an bile rüyalarımızdan, hayallerimizden Denizli'yi ve Denizlileri çıkarmayacağız” dedi.

Başbakan Davutoğlu ardından otobüsten inerek kongrenin yapılacağı salona girdi.