Sözcü Plus Giriş

Görmez, Mercedes’e bindi mi, binmedi mi

Diyanet İşleri Başkanı farklı, Cumhurbaşkanı farklı konuştu

Güncellenme: 06:36, 16/05/2015
Görmez, Mercedes’e bindi mi, binmedi mi

Mehmet Görmez, 1 milyon liralık makam aracına hiç binmediğini açıkladı. Erdoğan ise “Haberleri görünce arabadan inmiş” dedi…
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, iade ettiği 1 milyon liralık makam aracına hiç binmediğini söylerken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Sarığının üzerinde Mercedes amblemini görünce üzülmüş, arabayı durdurmuş oradan inip eve yaya gitmiş” açıklamasını yaptı.

“İBRET-İ ALEM İÇİN İADE EDECEĞİM”

Görmez araçla ilgili olarak “Bu haberler yayınlandığı zaman Diyanet İşleri Başkanı o araca binmemiş daha. Bunu gördüğüm an benim için o araç bir mezara dönüştü. Ben bir gün dahi o araca binmedim. Bu sarık leke kabul etmez. Bir nokta leke kabul etmez. Ben ibret-i alem için o aracı iade edeceğim” demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise önceki gün gazetecilere, makam aracının fiyatının iddia edildiği gibi 1 milyon lira değil, 300-320 bin lira arasında değiştiğini öne sürdü. Bu tür araçlara artık herkesin binebildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kendisine de ifade ettim. ‘O gazete böyle yazmış filanca şöyle yazdı diye o şekilde davranmanız pek doğru olmadı' dedim. Ama sosyal medyada sarığının üzerinde Mercedes amblemi iliştirildiğini görünce ciddi manada üzülmüş. Arabayı durdurmuş. Oradan inip eve yaya gitmiş. Gerçekten çok üzülmüş. Adamcağızın oturduğu evi bile yalanlar eşliğinde polemik konusu yapıyorlar. Ev zaten Diyanet'e ait. Zaten malum çevreler, Diyanet'ten hiç haz almadılar. Buradan rövanş alma yoluna girdiler.”