Hayati Yazıcı’dan Bozkır’ın sözlerine eleştiri

AB Bakanı Bozkır’ın Özgecan Aslan cinayeti sonrası söylediği sözlerine Hayati Yazıcı'dan tepki geldi.

Hayati Yazıcı’dan Bozkır’ın sözlerine eleştiri

Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Yazıcı, Bozkır’ın sözlerini isim vermeden, “Hukuk fukaralığı” şeklinde değerlendirdi. AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır'ın, Özgecan Aslan cinayetine ilişkin, “Benim kızımın başına böyle bir olay gelseydi, ben elime silahı alır cezasını kendim verirdim” sözlerine partisinden tepki geldi.

Volkan Bozkır'da Özgecan açıklamasıVolkan Bozkır’da Özgecan açıklaması

Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Hayati Yazıcı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, isim vermeden Bozkır'ın sözleri için, “hukuk fukaralığı” dedi. Sorumluluk mevkiindekilerin söylemlerine hukukun renk vermesi gerektiğini de belirten Yazıcı'nın mesajları şöyle:

HUKUK RENK VERMELİ

“Özgecan'ın annesi ve babası, yaptıkları değerlendirmeleriyle hepimize ders verdiler. Sabırlar diliyor, kutluyorum. Hepimizi dehşete düşüren eylemler karşısında bile, özellikle sorumluluk mevkiinde bulunanların söylemlerine hukukun renk vermesi gerekir. Cezasını ben verir ve infaz ederim, ama devlete ölüm cezası vermek yakışmak demek hukuk fukaralığıdır. Kamusal güç ve yetki kullanmakla ödevli olanların üzüntü ya da tehevvürden kaynaklı söylemlerinin tölere edilmesi müşkülat arz eder.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...