Hayri İnönü’ye şok suçlamalar

Danışmanı Ali Adnan Aslan, Hayri İnönü'ye ağır suçlamalar yöneltip istifasını sundu.

Hayri İnönü’ye şok suçlamalar

Şişli Belediyesi’nde son aylarda yaşanan Sarıgül-İnönü krizine bir yenisi daha eklendi. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün danışmanı Ali Adnan Aslan, İnönü’ye ağır suçlamalar yöneltip görevinden istifa etti.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün danışmanı ve belediyeye ait Kent Yol A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Adnan Aslan görevinden istifa etti. Aslan, istifa mektubunda başkan Hayri İnönü’ye yönelik ağır suçlamalarda bulundu.

Ali Adnan Aslan, CHP İl Başkanı Murat Karayalçın'ın onayını aldığını savunduğu istifa mektubunda, Hayri İnönü'yü yolsuzluk, usulsüzlük ve menfaat sağlamakla suçladı. İşte o iddialar:

“OĞLUNUN DÜĞÜN MASRAFLARI…”

“Çok daha vahimi ise Başkan Hayri İnönü'nün, Şişli Belediyesi'ndeki görevini, kendisine ve ailesine çeşitli biçimlerde maddi çıkar sağlamak yönünde kullanmasıdır. Örneğin, oğlunun düğün ve balayı masraflarının belediyeyle iş yapmakta olan bazı firmalarca karşılanması…”

“İNŞAAT RUHSATLARI…”

“Bunun yanında Başkan İnönü'nün başkanlık döneminde belediye sınırları içerisinde onlarca ruhsatsız ve de usulsüz inşaatın yapılmasına göz yumulması ve işlemlerin soruşturma konusu yapılmış bulunmasıdır. Görevini usulüne uygun ve etik anlayışla yapmaya çalışan görevlilerin (Belediye Zabıta Müdürü) silahlı saldırıya uğraması da bu yanlış işleyişin bir sonucu…”

“EHİL OLMAYAN İSİMLER…”

“Başkan İnönü'nün görevi kötüye kullanma yönündeki bu tür eğilimlerinin CHP'nin halkçılık ilkesine de gölge düşüreceği endişesini taşımaktayız. Başkan İnönü'nün ortaya koyduğu başarıdan ve dürüstlükten yoksun bu belediye başkanlığı görevinin, mensubu olduğu İnönü Ailesi'nin temiz ve başarılarla dolu siyasi geçmişine de leke sürmesi karşısında üzüntü duymaktayız.  Üstelik Başkan İnönü, birlikte çalıştığımız süre içerisinde, bütün ısrarlarımıza rağmen yetişmiş ve alanında uzman, bilgili ve birikimli, işinin ehli bürokrat kadroyla değil, aile çevresindeki yakınlarıyla ve de yeterli bilgisi olmayan kişilerle çalışmayı tercih etmekte. Bu kişilerin belediye bünyesinde görevli bürokratlar üzerinde haksız baskı ve hatta şiddet kullanmaya yönelmeleri de işleyişi tıkanma noktasına getirdi…”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...