HDP adayı Fırat’tan flaş açıklama!

HDP'nin Meclis Başkan adayı Fırat, seçim yarışında "çekilip başka bir adayın desteklenmesi gibi olasılıklar var mı?" sorusuna "Olabilir, çekilebilirim" dedi

HDP adayı Fırat’tan flaş açıklama!

HDP’nin Meclis Başkanı adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, 1. ve 2. tur sonrası bir özel televizyon kanalına açıklamalarda bulundu.

Dengir Mir Mehmet Fırat, yaptığı açıklamada “3. ve 4. turlar önemlidir. Salt çoğunluk aranacaktır. 4. turda iki adayın yarışması sonucunda belli olacaktır” dedi.

3. turda AKP’nin son tur için taktik hamle yapacağı iddiasıyla ilgili Fırat, “Kesin bir şey söylemek mümkün değil. Böyle bir durum karşısında o zaman görev diğer iki muhalefet partisine düşüyor. Çünkü 7 Haziran seçimlerinde halkın bir mesajı vardı” ifadesini kullandı.

Meclis Başkanı yarın belli olacak

Meclis Başkanı yarın belli olacak

BAHÇELİ AK PARTİ’YE CİLVE YAPIYOR
Fırat, “MHP kendisi kadar vekili olan partinin yok olduğunu düşünüyor. (Bahçeli’nin HDP’yle ilgili açıklaması) Aslında Bahçeli “AK Parti adayına kazandırmak istiyorum” diyor. Bunun altında bir koalisyon vardır ki AK Parti’ye cilve yapıyor” diye konuştu.

CHP'de Baykal'ın oyları arttı!

CHP’de Baykal’ın oyları arttı!

4. turla ilgili “HDP’nin tavrı ne olur? Sizin dışınızda başka bir adayı desteklemek gibi, sizin çekilip başka bir adayın desteklenmesi gibi olasıklar var mı?” sorusu üzerine Fırat, “Olabilir, çekilebilirim. Olasılıkları konuşmadık. Peşin olarak bazı şeyleri konuşmanın bir faydası yoktur. Gelişmeler onu gösterir” dedi

Bahçeli'den flaş HDP açıklaması

Bahçeli’den flaş HDP açıklaması

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...